Strona głównaOpinieBraun: Zostałem nominowany na jakiegoś twórczego kontynuatora

Braun: Zostałem nominowany na jakiegoś twórczego kontynuatora [VIDEO]

-

- Reklama -

W jednym z najnowszych programów Grzegorz Braun i Tomasz Sommer odnieśli się do tekstu „Nowy Antysemityzm”, który ukazał się w Time Magazine. Zilustrowany został on bowiem kadrem z „interwencji gaśnicowej” posła Konfederacji.

Tutaj pan wykłada, że każdy jest antysemitą obecnie w duchu, w sercu i umyśle i te złe pomysły cały czas się legną i trzeba cały czas uważać na siebie – referował Sommer.

– Znaczy się każdy jest nosicielem tego wirusa, który może się uaktywnić nie wiadomo kiedy, więc trzeba koniecznie poddawać się systematycznemu samobiczowaniu, żeby ten wirus się nie uaktywnił – wtrącił Braun.

W artykule, oprócz zdjęcia Brauna pojawiły się fotografie z tzw. Drzewem Życia po strzelaninie w synagodze w Pittsburghu w 2018 r., usuwania swastyk z murów głównej stacji kolejowej w Los Angeles (Union Station) w 2022 r., czy wreszcie pochodzące z 1943 roku zdjęcie doprowadzania przez oddziały SS Żydów do punktu zbiórki na stacji kolejowej w Warszawie, skąd zostali później wysłani do niemieckich nazistowskich obozów zagłady. W tle widać płonące getto warszawskie.

– Rozumiem, że zostałem tutaj nominowany na jakiegoś twórczego kontynuatora – ocenił Braun wydźwięk materiału.

Czytaj więcej: „Nowy antysemityzm”. W zagranicznych mediach straszą „skrajnie prawicowym” Braunem z gaśnicą

– Ta nowa rewolucja, której jednym z młotów na czarownicę jest walka z antysemityzmem, chętnie stosowałaby outsourcing we wszystkim, tzn. chciałaby ta rewolucja doprowadzić do tego, żebyśmy się rewolucjonizowali samoobsługowo – wskazał polityk. Jak wyjaśnił, chodzi o to, „żebyśmy sami brali na siebie obowiązki cenzorskie, żebyśmy sami tropili nasze myślozbrodnie i meldowali o nich na czas, jeśli odkryjemy w naszym najbliższym otoczeniu jakieś przejawy antysemityzmu”.

Sommer cytował także fragmenty z ostatniego akapitu tekstu. – Jakby problem antysemityzmu był rozwiązywalny, to by się go rozwiązało i wtedy by już nie było tego problemu. A jakby nie było, to by się szereg rzeczy skończyło – mówił Sommer. „Antysemityzm jest cykliczny” – przytaczał tekst i wyjaśniał: „czyli jest nieskończony”.

– Niektórzy jak wiadomo żyją z walki z antysemityzmem – zwrócił uwagę Braun.

– Ale uwaga, bo to jest ta logika: (…) on („cykliczny” antysemityzm – przyp. red.) się cały czas odradza, (…) jednak trzeba cały czas (go) zwalczać. Jak grzech – przytaczał kolejne fragmenty Sommer.

– To jest ta pogoń za króliczkiem. Nie warto łapać tego króliczka, warto go gonić – skwitował Braun.

– No i dalej pan autor pisze, że w zasadzie może być (antysemityzm) pokonany – chociaż jednak jest cykliczny, czyli nie może być, no ale to jest ta logika, że w jednym zdaniu daje się dwa zdania sprzeczne – ale jaka jest najlepsza droga walki? (…) Własne impulsy musisz badać cały czas – referował redaktor.

– To jest właśnie ta nowa religia, kult samoubóstwienia jednego plemienia, którego kultu wyznawcami mają stać się również obcoplemieńcy, czyli my, podludzie (…) mamy również uczestniczyć w tym kulcie, uznając naszą przyrodzoną i niewymazywalną winę, nasz grzech pierworodny, którego nic nie jest w stanie odkupić – dodał poseł Konfederacji.

Źródło:NCzas/Time
spot_img

Najnowsze