Strona głównaWiadomościPolitykaKto zastąpi w rządzie uciekinierów do Brukseli? Faworytem as wywiadu

Kto zastąpi w rządzie uciekinierów do Brukseli? Faworytem as wywiadu

-

- Reklama -

Odnoszący ostatnio sukcesy jako koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak zastąpi Marcina „Mikrofon” Kierwińskiego i pokieruje jeszcze resortem spraw wewnętrznych i administracji. Jutro ma to ogłosić Donald Tusk.

Tomasz Siemoniak zastąpi Marcina Kierwińskiego, który ubiega się o mandat europosła. Donald Tusk poinformuje jutro także o zmianach w trzech pozostałych ministerstwach, których skompromitowani szefowie startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Chodzi o ministra aktywów państwowych Borysa Budkę, pułkownika Bartłomieja Sienkiewicza i ministra rozwoju i technologii Krzysztofa Hetmana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że tym resortem pokieruje szef klubu ludowców Krzysztof Paszyk.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Radzie Ministrów w poniedziałek, 13 maja, o godzinie 10.30. Prezydencki minister Wojciech Kolarski powiedział, że jak na razie żaden formalny wniosek w sprawie rekonstrukcji rządu do kancelarii nie wpłynął.

 

Najnowsze