Strona głównaWiadomościPolskaProtest rolników w Warszawie. Policja gasi ognisko, słomiany czołg, kłęby dymu pod...

Protest rolników w Warszawie. Policja gasi ognisko, słomiany czołg, kłęby dymu pod Sejmem [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

Protesty rolników w Warszawie rozpoczęły się na placu Defilad, skąd wkurzeni demonstranci przeszli ulicami stolicy pod Sejm. Tam czekały na nich ustawione barierki. Po drodze doszło do kilku incydentów.

Protestujący skandowali „chłopi razem”, nieśli transparenty, m.in. „My rolnicy – wolni Polacy zielonemu szaleństwu mówimy stop”, „Ja nie przetrwam Zielonego Ładu”, „Rolnik żywi, rolnik broni i głupotą tą przegoni”.

- Reklama -

To że tu jesteśmy, to nie jest sukces, tylko porażka rządzących. Domagamy się odstąpienia od błędnych i destrukcyjnych przepisów Zielonego Ładu oraz o uszczelnienie granic przed napływem różnego rodzaju produktów rolno-spożywczych spoza UE, a także obrony hodowli zwierzęcej w Polsce. To są postulaty, pod którymi podpisują się wszyscy, którzy przyjechali do Warszawy – mówił jeden z liderów protestów Szczepan Wójcik.

CZYTAJ WIĘCEJ: Beger o proteście rolników i PolExicie: Polska nie zyskała na wejściu do UE. Nie powinno być dopłat [VIDEO]

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Pod Sejmem jeden z liderów protestu Szczepan Wójcik powtarzał, że nie ma żadnego porozumienia z rządem, podkreślał, że delegacja udająca się do Sejmu nie idzie podpisywać się pod ustępstwami, i że podstawowe postulaty rolników muszą być spełnione. Na spotkanie z marszałkiem Szymonem Hołownią udała się delegacja rolników.

Marsz otwierał rolniczy ciągnik z transparentem z hasłami: „Murem za rolnikiem”, „Jestem rolnikiem, nie niewolnikiem” i „Zielony ład = głód”.

CZYTAJ TAKŻE: „Zielony ład to zielony obłęd. Fit for 55 to koncepcja zaorania polskiego rolnictwa”

Podczas marszu pod Sejm odpalono m.in. środki pirotechniczne, a z kamizelek rozpalono ognisko, które gasiła policja. Podczas tego incydentu doszło do drobnych przepychanek z funkcjonariuszami. Rolnicy okrzykami domagali się także zamknięcia granicy z Ukrainą dla produktów rolnych i kilkukrotnie odśpiewywali hymn narodowy.

spot_img

Najnowsze