Strona głównaWiadomościŚwiatRepublikańska senator chce wysłać polityków, którzy prą do wojny, na front. "Wprowadzę...

Republikańska senator chce wysłać polityków, którzy prą do wojny, na front. „Wprowadzę ustawę”

-

- Reklama -

Republikańska senator Anna Paulina Luna zapowiedziała złożenie projektu ustawy, który zapewni, że każdy polityk opowiadający się za wysłaniem amerykańskich żołnierzy na wojnę sam znajdzie się na froncie wraz wojskiem.

W ostatnim czasie w USA toczy się polityczny spór o ochronę granic przez nielegalnymi imigrantami oraz o pomoc finansową Ukrainie i Izraelowi. To obecnie główna oś sporu pomiędzy Republikanami i Demokratami. Ci pierwsi uważają, że w pierwszej kolejności należy skupić się na ochronie własnej granicy, głównie tej z Meksykiem.

- Reklama -

Republikańska senator Luna zapowiada, że przedłoży projekt ustawy. Zgodnie z jej zapisami, jak zapowiada, „każdy polityk”, który popiera wysłanie wojsk na Ukrainę, znalazłby się na froncie wraz z wojskiem.

„Na cześć Chucka Schumera (senator, współautor ustawy o pomocy Ukrainie – red.) wprowadzę ustawę, która będzie wymagać od każdego polityka, który opowiada się za wysłaniem amerykańskich żołnierzy na Ukrainę, aby walczył z nimi na pierwszej linii frontu” – powiedział Luna.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Demokraci zapewniają, że w przygotowanej przez nich ustawie mowa jedynie o kwocie, jaką Ukraina otrzyma na dalszą walkę z Rosją, a nie o wysłaniu na pomoc żołnierzy. Schumer uderzał jednak w emocjonalne tony grożąc, że jeśli Senat nie zezwoli na kolejną transzę finansową dla Ukrainy, „młodzi Amerykanie mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie”. Według niego, jeśli USA nie będą kontynuować pomocy Ukrainie, to niebawem będą musieli wysyłać wojsko do walk w Europie Wschodniej u któregoś z sojuszników NATO.

spot_img

Najnowsze