Strona głównaWiadomościPolskaTVP przeprosi środowisko LGBT+ i wycofa apelacje ws. TEGO reportażu

TVP przeprosi środowisko LGBT+ i wycofa apelacje ws. TEGO reportażu

-

- Reklama -

Telewizja Polska wycofa apelację ws. reportażu pt. „Inwazja” i przeprosi środowisko LGBT+ za jego publikację.

Autorzy reportażu „Inwazja” zarzucali środowiskom LGBT m.in. to, że domagają się legalizacji pedofilii, są skrajnie antykościelnie, a na organizowane przez siebie manifestację wożą ludzi autokarami.

Za poprzednich rządów TVP przekonywało, że dokument jest „ważnym głosem w toczącej się od wielu miesięcy debacie publicznej na temat roli, planów i metod działania środowisk LGBT, a jego istotnym elementem są sceny nagrywane ukrytymi kamerami przez dziennikarkę, która wniknęła do jednej z organizacji wspierających ideologię LGBT”.

Po emisji reportażu przedstawiciele środowiska LGBT – Magdalena Świder, Monika Tichy, Elżbieta Podleśna, Karol Opic, Krzysztof Listowski, Paweł Szamburski i Paweł Ziemba – pozwali Telewizję Polską za naruszenie dóbr osobistych.

W czerwcu 2022 roku są pierwszej instancji nakazał TVP zapłatę ponad 35 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz organizacji związanych z ruchem LGBT.

Telewizja Polska miała także oficjalnie przeprosić to środowisko w głównym wydaniu nieistniejących już „Wiadomości”.

Jeszcze za poprzedniej władzy TVP złożyła apelację w tej sprawie. Teraz apelację wycofaną i zapowiedziano przeprosiny.

– Wycofanie apelacji przez TVP jest zapowiedzią nowej jakości w mediach publicznych i potwierdza, że nie ma w nich miejsca na homofobię – stwierdziła w rozmowie z „Presserwisem” Anna Maria Linczowska z Kampanii Przeciw Homofobii.

Źródło:Press.pl

Najnowsze