Strona głównaWiadomościPolskaZero zdziwienia. Oświadczenie MSZ o rolniczych protestach i wpływie "być może" rosyjskiej...

Zero zdziwienia. Oświadczenie MSZ o rolniczych protestach i wpływie „być może” rosyjskiej agentury

-

- Reklama -

Oceniamy, że antyukraińskie hasła, które pojawiły się w trakcie ostatnich blokad rolniczych, to próba przejęcia rolniczego ruchu protestacyjnego przez ugrupowania skrajne, być może będące pod wpływem rosyjskiej agentury – oświadcza Ministerstwo Spraw Zagranicznych. To odniesienie się do transparentu z napisem „Putin zrób porządek z Ukrainą, Brukselą i naszymi rządzącymi”.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych z najwyższym zaniepokojeniem odnotowuje pojawienie się w trakcie ostatnich blokad rolniczych haseł antyukraińskich oraz wysławiających Władimira Putina i prowadzoną przez niego wojnę” – czytamy w środę w oświadczeniu MSZ, pod którym podpisał się rzecznik prasowy Paweł Wroński.

- Reklama -

Resort podkreśla, że tego rodzaju działania stawiają w złym świetle Polskę – kraj, który pierwszy pomógł napadniętej Ukrainie – i Polaków – którzy przyjęli ukraińskich uchodźców. „Co istotne kompromitują też samych organizatorów protestów” – dodaje.

„Oceniamy, że jest to próba przejęcia rolniczego ruchu protestacyjnego przez ugrupowania skrajne i nieodpowiedzialne, być może będące pod wpływem rosyjskiej agentury.” „Wzywamy organizatorów protestów, by w imię polskiej racji stanu i szansy realizowania postulatów, które w dużej części są słuszne, sami identyfikowali i eliminowali ze swojego ruchu nielicznych inicjatorów takich i podobnych akcji” – czytamy w oświadczeniu.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Cały komunikat MSZ to oczywiście pokłosie transparentu z napisem „Putin zrób porządek z Ukrainą, Brukselą i naszymi rządzącymi”, który pojawił się na jednym z ciągników podczas protestów rolników. „Skrajne i nieodpowiedzialne ugrupowania” to z kolei zapewne uderzenie w Konfederację, która od wielu miesięcy wspiera protestujących rolników i transportowców.

Na końcu oświadczenia MSZ stwierdza, że winnym problemów rolników jest Putin, a nie Ukraina. Jakkolwiek skandalicznie nie oceniać pojedynczego transparentu i samego Putina, zrzucanie wszystkich problemów na prezydenta Rosji jest łatwą wymówką. Rolnicy sprzeciwiają się także europejskiemu „Zielonemu Ładowi”, a na miejscu polskiego rządu źródeł problemu fatalnej w skutkach polityki klimatycznej szukalibyśmy jednak gdzieś indziej.

Dla jasności przypominamy, że rzecznikiem prasowym MSZ jest Paweł Wroński, przez 33 lata dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

spot_img

Najnowsze