Strona głównaWiadomościŚwiatABSOLUTNY SKANDAL! Konsul RP we Lwowie potępia rolników i kaja się przed...

ABSOLUTNY SKANDAL! Konsul RP we Lwowie potępia rolników i kaja się przed Ukraińcami

-

- Reklama -

Konsul RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz potępiła protesty polskich(!) rolników i przewoźników na granicy z Ukrainą, oceniając, że działania te „hańbią” Polskę. Prawdziwy Polak nigdy nie zadałby ciosu w plecy walczącym o wolność sąsiadom – grzmiała na Facebooku.

„Nie mogę już dłużej milczeć. Z miłości do własnej Ojczyzny. Nie mogę udawać, że nie widzę tych hańbiących Polskę działań na granicy polsko-ukraińskiej. Przepraszam Was, drodzy ukraińscy Przyjaciele. To, co się dzieje nie może być dziełem moich Rodaków” – grzmiała.

- Reklama -

Uchodząca za pracownicę polskiej dyplomacji kobieta przywołała wspomnienia ze swojej młodości, gdy dowiedziała się, że podczas powstania warszawskiego Rosjanie, którzy stacjonowali po drugiej stronie Wisły, nie zgodzili się na międzylądowanie alianckich samolotów, przewożących pomoc dla walczącej Warszawy.

„Myślałam, że tak haniebnie mogą się zachować tylko ruscy. Ostatecznie pomoc, która była przeznaczona dla Powstańców, była zrzucana z tych samolotów wcześniej na przedpolach Warszawy, zupełnie przypadkowo i trafiała w ręce niemieckie. Byłam wówczas, jako nastolatka, przekonana, że tylko ruscy mogą spokojnie patrzeć, jak inny naród się wykrwawia… Że my, Polacy, nigdy byśmy czegoś podobnego nie zrobili” – napisała.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„A dzisiaj co robią «polscy» rolnicy i przewoźnicy? Nie wierzę, że to Polacy… Prawdziwy Polak nigdy nie zadałby ciosu w plecy walczącym o wolność sąsiadom. Nie chodzi o postulaty, chodzi o formę protestu. Hańba i wstyd. PRZEPRASZAM walczącą Ukrainę, przepraszam” – oświadczyła Dzwonkiewicz.

Do swojego wpisu dołączyła zdjęcie obrazu młodej malarki ukraińskiej, który otrzymała w geście wdzięczności za pomoc Polaków dla Ukraińców po inwazji Rosji na pełną skalę na Ukrainę w lutym 2022 roku. „Obraz przedstawia siostry, Polskę i Ukrainę, w czułym objęciu. Dlaczego to wszystko niszczymy?” – zapytała konsul RP we Lwowie.

Protesty i blokady na granicy z Ukrainą, prowadzone przez polskich rolników i przewoźników, rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku. Rolnicy protestowali w ten sposób m.in. przeciwko decyzji Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego handlu z Ukrainą do 2025 roku. Dla polskich rolników oznacza to niekontrolowany zalew rynku ukraińskimi produktami rolnymi i problemy ze zbytem. Ponadto Ukraińców nie obowiązują restrykcje, których przestrzegać muszą polscy producenci rolni. A to prowadzi do nieuczciwej konkurencji, która jest dla Polaków równoznaczna z uderzeniem w branżę rolną i bezpieczeństwo żywnościowe naszego kraju.

Przewoźnicy domagają się m.in.: wprowadzenia przez Ukrainę oddzielnej kolejki dla samochodów wracających do Polski bez towaru; wprowadzenia zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich na przewóz towarów z wyłączeniem pomocy humanitarnej i zaopatrzenia dla wojska ukraińskiego; zawieszenia licencji dla firm, które zostały utworzone po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a także przeprowadzenia ich kontroli.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze