Strona głównaWiadomościŚwiatKolejny duży ruch Sorosa. W roku wyborczym zainwestował 400 mln dolarów w...

Kolejny duży ruch Sorosa. W roku wyborczym zainwestował 400 mln dolarów w…

-

- Reklama -

George Soros zainwestował 400 mln dolarów w drugą największą amerykańską spółkę radiową. A wszystko to w roku wyborczym.

W tym roku w USA odbędą się wybory prezydenckie. Tymczasem za Oceanem pojawiają się raporty finansowe, z których wynika, że Soros wykupił 400 mln dolarów długu spółki radiowej Audacy. Jest to drugi z największych w kraju właścicieli stacji radiowych. Posiada ich w całym kraju ponad 220.

Firma ogłosiła w styczniu upadłość z powodu długu sięgającego prawie 2 mld dolarów. Część z tych zobowiązań wykupił Soros.

Nie jest to jedyny duży ruch miliardera na rynku medialnym w ostatnim czasie. W ubiegłym roku National Trust, wspierany przez Sorosa, przejął kontrolę nad największą siecią gazet w stanie Maine. W sumie chodzi o 5 dzienników i 17 tygodników.

Z doniesień medialnych wynika też, że Soros wspiera Demokratów w Teksasie, który jest tradycyjnie republikańskim stanem. Chodzi o sześciocyfrowe kwoty, wpływające do lokalnych oddziałów Partii Demokratycznej w hrabstwach Hidalgo, Cameron i Dallas.

Według amerykańskiego Centrum Badań nad Mediami, w ciągu ostatnich dwóch dekad Soros przekazał przeszło 52 mln dolarów „wszelkiego rodzaju mediom – liberalnym organizacjom informacyjnym, reporterom śledczym, a nawet mniejszym blogom”. Jak czytamy, był też „zaangażowany w finansowanie infrastruktury rzekomo neutralnych publikatorów, od edukacji po stowarzyszenie rzeczników branży”.

„Wiele innych operacji, które wspiera Soros, ma również element medialny” – zaznaczono.

Najnowsze