Strona głównaWiadomościPolitykaTusk i jego urzędasy nie znają umiaru. Będzie jeszcze jedno ministerstwo

Tusk i jego urzędasy nie znają umiaru. Będzie jeszcze jedno ministerstwo

-

- Reklama -

1 marca powołane zostanie Ministerstwo Przemysłu z siedzibą w Katowicach – zakłada przyjęte we wtorek przez rząd rozporządzenie ws. utworzenia resortu przemysłu – podało KPRM. W jego kompetencjach znajdzie się dział „gospodarka złożami kopalin”. To już 19. ministerstwo w rządzie Donalda Tuska.

„Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu, przedłożone przez Minister Przemysłu” – poinformowała we wtorkowym komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Jak dodano, Ministerstwo Przemysłu zostanie powołane 1 marca 2024 r.

- Reklama -

„Nowy resort powstanie z wyłączenia z Ministerstwa Aktywów Państwowych komórek organizacyjnych, które zajmują się sprawami działu administracji rządowej gospodarka złożami kopalin” – podano w komunikacie. Dodano, że zatrudnieni tam pracownicy odpowiadają za realizację zadań, które wynikają z przyjętej przez Radę Ministrów polityki gospodarczej wobec sektora górnictwa węglowego i górnictwa niewęglowego.

„Chodzi również o zadania związane z przemysłem koksowniczym i hutniczym, a także prowadzenie spraw dotyczących gospodarki złożami kopalin” – wskazano.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Siedzibą Ministerstwa Przemysłu będą Katowice.

Szefową Ministerstwa Przemysłu jest Marzena Czarnecka.

(PAP)

spot_img

Najnowsze