Strona głównaWiadomościŚwiatRosyjski pilot, który zdezerterował na Ukrainę, zastrzelony w Hiszpanii

Rosyjski pilot, który zdezerterował na Ukrainę, zastrzelony w Hiszpanii

-

- Reklama -

Były pilot rosyjskich sił powietrznych Maksim Kuzminow, który w sierpniu 2023 roku przeszedł na stronę Ukrainy uciekając z Rosji śmigłowcem Mi-8, został znaleziony martwy w gminie La Vila Joiosa w prowincji Alicante, na wschodzie Hiszpanii.

Jak podał portal Tercera, ciało Kuzminowa znaleziono we wtorek rano. Miał on ukrywać się w Hiszpanii, podając się za obywatela Ukrainy.

- Reklama -

Wcześniej lokalne media podały informację o znalezieniu zwłok 33-letniego mężczyzny, zabitego z broni palnej.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że Kuzminow został zaatakowany na ulicy, gdzie dwóch sprawców oddało w jego kierunku około sześciu strzałów. Przed atakiem mężczyzna próbował uciekać.

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Funkcjonariusze żandarmerii (Guardia Civil) znaleźli już biały samochód osobowy, z którego korzystali mordercy. Pojazd po zabójstwie został przez napastników porzucony w gminie El Campello, 18 km od miejsca zbrodni, a następnie podpalony.

Portal Tercera podał, że Kuzminow nie był łatwym lokatorem, a jego hiszpańscy sąsiedzi mieli skarżyć się na jego zachowanie. Źródło w hiszpańskiej żandarmerii podało, że Rosjanin miał mieć problemy z alkoholem i narkotykami, a także “zachowywać się głośno”.

9 sierpnia kapitan Kuzminow wraz z dwoma członkami załogi swojego helikoptera wyleciał z lotniska wojskowego w Kursku w ramach oficjalnie zaplanowanego zadania. Po wylądowaniu w obwodzie charkowskim pilot został przejęty przez ukraińską armię. Kuzminow otrzymał gwarancje bezpieczeństwa i propozycję pozostania na Ukrainie. Wcześniej do tego kraju przyjechali jego rodzice.

Wywiad ukraiński potwierdził w poniedziałek śmierć Kuzminowa w Hiszpanii.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze