Strona głównaWiadomościŚwiatCentralna Rada Żydów chce usunięcia studenta z uczelni. Apel o powołanie pełnomocników...

Centralna Rada Żydów chce usunięcia studenta z uczelni. Apel o powołanie pełnomocników ds. antysemityzmu

-

- Reklama -

Po ataku na żydowskiego studenta w Niemczech, tamtejszy rząd wezwał wyższe uczelnie, by powołały pełnomocników do. antysemityzmu. Centralna Rada Żydów chce natomiast usunięcia sprawcy ataku z uczelni. 

Student berlińskiego Wolnego Uniwersytetu (FU) został zaatakowany i pobity. Sprawcą miał być jego kolega ze studiów, a powodem ataku różnica poglądów na konflikt na Bliskim Wschodzie.

- Reklama -

Komisarz niemieckiego rządu ds. antysemityzmu Felix Klein zarzucił kierownictwu Wolnego Uniwersytetu w Berlinie, że nie podejmuje wystarczających działań, aby zapobiegać nienawiści i podżeganiu do konfliktów. Ocenił, że na wszystkich uczelniach powinni zostać powołani pełnomocnicy ds. antysemityzmu.

Minister edukacji Niemiec Bettina Stark-Watzinger oznajmiła, że takie incydenty, jak ten w Berlinie, muszą być konsekwentnie karane. Podobnie jak Klein, zaapelowała do wszystkich uczelni o walkę z antysemityzmem. „Uniwersytety są miejscami maksymalnej wolności, ale nie są przestrzeniami bezprawia” – powiedziała.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Tymczasem Centralna Rada Żydów w Niemczech żąda usunięcia sprawcy ataku z uczelni. „Dla tego, kto bije kolegę (…) ponieważ jest Żydem, nie ma miejsca na niemieckim uniwersytecie” – powiedział przewodniczący Rady Josef Schuster.

Portal dziennika „B.Z.” poinformował, że pobity student został poddany leczeniu w renomowanym berlińskim szpitalu Charite, a tam został tam okradziony. Zabrano jego laptop i telefon komórkowy – poinformował brat ofiary.

„Charite potwierdza incydent” – pisze portal. „Niestety, osobom nieupoważnionym udało się przedostać na oddział (…) i ukraść własność trzech pacjentów” – poinformował rzecznik szpitala.

spot_img

Najnowsze