Strona głównaWiadomościŚwiatPogrzeb następcy do tronu Włoch odbędzie się w Turynie

Pogrzeb następcy do tronu Włoch odbędzie się w Turynie

-

- Reklama -

Po długim wygnaniu zmarł w sobotę w Genewie Wiktor Emanuel Sabaudzki. Urodzony 12 lutego 1937 roku w Neapolu, był głową rodu Sabaudzkiego, która to rodzina zasiadała na tronie Włoch od 1861 do 1946 roku. Był synem ostatniego króla Italii, Umberto II, który panował zaledwie od maja do czerwca 1946 roku.

Opuścił Włochy w wieku 9 lat, wygnany wraz ze wszystkimi męskimi potomkami rodu królewskiego na mocy przyjętej Konstytucji w 1946 r. Rodzina królewska została wygnana za rzekomą współpracę jego dziadka, Wiktora Emanuela III z rządem faszystowskim.

- Reklama -

Do Włoch mógł powrócić dopiero w grudniu 2002 r., po zniesieniu zakazu pobytu potomków królewskich w Republice przez włoski parlament. Musiał jednak złożyć przysięgę wierności Republice, czego przez długi czas odmawiał.

Pogrzeb Wiktora Emanuela Sabaudzkiego, syna ostatniego króla Włoch, który zmarł w sobotę 3 lutego, odbędzie się 10 lutego w bazylice Superga, niedaleko Turynu. Informację podał kanał telewizyjny Tv2000. Zostanie pochowany w bazylice pw. NMP Łaskawej.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Bazylika Superga została zbudowana na początku XVIII wieku na polecenie księcia Sabaudii Wiktora Amadeusza II, aby podziękować Dziewicy Maryi za pokonanie armii francuskiej Ludwika XIV w Turynie w 1706 roku podczas wojny o sukcesję w Hiszpanii. W tej bazylice pochowana jest większość członków rodziny Sabaudzkiej.

spot_img

Najnowsze