Strona głównaWiadomościPolskaUkrainiec zmienił nazwisko. "Pod tym pierwotnym miał zakaz wjazdu do państw Schengen"

Ukrainiec zmienił nazwisko. „Pod tym pierwotnym miał zakaz wjazdu do państw Schengen”

-

- Reklama -

36-letni Ukrainiec zmienił nazwisko, aby pomimo sądowego zakazu, móc wjechać do państw Schengen. Chciał przechytrzyć strażników granicznych, ale go zdemaskowali – poinformował w piątek rzecznik BiOSG por. Piotr Zakielarz.

Do zdemaskowania cudzoziemca doszło w czwartek podczas kontroli osób wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Medyce.

- Reklama -

– Funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, że 36-letni obywatel Ukrainy usiłuje wprowadzić ich w błąd. Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że cudzoziemiec zmienił nazwisko, bo pod tym pierwotnym miał zakaz wjazdu do państw Schengen – wyjawił por. Zakielarz.

Okazało się również, że w 2022 roku Straż Graniczna zatrzymała tego obcokrajowca za posługiwanie się fałszywym prawem jazdy, czego konsekwencją prawną było m.in. wpisanie jego danych do wykazu osób niepożądanych w Schengen do końca 2024 roku.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Wymyślił więc rozwiązanie – zmianę danych osobowych, ale został zdemaskowany – zaznaczył rzecznik BiOSG.

Cudzoziemiec usłyszał zarzut próby nielegalnego przekroczenia granicy z wykorzystaniem podstępu, do czego się przyznał.

– Wyjaśnił mundurowym, że miał świadomość ryzyka, jakie podejmuje. Ostatecznie otrzymał odmowę wjazdu, a zgromadzony materiał trafi do sądu, który podejmie ostateczną decyzję w sprawie – zaznaczył por. Zakielarz.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze