Strona głównaWiadomościŚwiatRosja planuje wojnę z kolejnym europejskim państwem? Niepokojące doniesienia

Rosja planuje wojnę z kolejnym europejskim państwem? Niepokojące doniesienia

-

- Reklama -

Eksperci alarmują, że Rosja może planować wojnę hybrydową z Mołdawią. Pojawia się coraz więcej symptomów, które miałyby na to wskazywać.

Moskwa zarzuca Mołdawii „politycznie motywowane prześladowanie mediów rosyjskich i rosyjskojęzycznych” oraz „przypadki dyskryminacji obywateli rosyjskich wjeżdżających do Mołdawii”.

- Reklama -

Rosja zastrzega, że jeśli Mołdawia nie zmieni swojej postawy, to „strona rosyjska zastrzega sobie prawo do podjęcia środków odwetowych”.

Tymczasem Mołdawia rozważa pomoc NATO w szkoleniu ukraińskich żołnierzy na jej terytorium. Tego typu doniesienia rozgrzewają polityków z Kremla do czerwoności.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Ekspert Andrei Curararu z ośrodka analitycznego Watchdog.md uważa, że pojawia się coraz więcej rosyjskich prowokacji wymierzonych w Mołdawię.

– Rosyjska propaganda oficjalna poświęca niewielkiej Mołdawii nieproporcjonalnie dużo uwagi. Celem kremlowskich narracji jest sianie strachu wśród rosyjskojęzycznej ludności i tych osób, które tradycyjnie znajdują się w rosyjskiej sferze informacyjnej. Tym samym wzmacniane są przekazy, które wewnątrz kraju generowały i nadal generują siły prorosyjski – tłumaczy.

Moskiewska propaganda przekonuje mieszkańców Mołdawii, że bez Rosji ich system gospodarczy się załamie.

– Z drugiej strony jest też narracja, że w UE tak naprawdę na Mołdawię nikt nie czeka, a proces integracji wejdzie w impas i wprowadzi kraj w stan zawieszenia, wiecznego oczekiwania na spełnienie obietnic o UE – podkreśla Curararu.

Również ISW alarmuje, że dochodzi do coraz większej ilości prowokacji przygotowanych na Kremlu i wymierzonych w Mołdawię.

Źródło:o2.pl
spot_img

Najnowsze