Strona głównaWiadomościPolskaNieoficjalnie. To tam wyląduje Obajtek po tym, jak wyleci z Orlenu

Nieoficjalnie. To tam wyląduje Obajtek po tym, jak wyleci z Orlenu

-

- Reklama -

Dni Daniela Obajtka w Orlenie są policzone. Choć były wójt Pcimia zarzekał się, że nie sprawował swojej funkcji politycznie, to z nieoficjalnych informacji wynika, że PiS szykuje mu miękkie lądowanie, które jak najbardziej związane jest z polityką.

6 lutego ma się odbyć walne zgromadzenie w PKN Orlen, podczas którego ma dojść do zmian w radzie nadzorczej. Tego dnia najpewniej Daniel Obajtek straci funkcję prezesa.

- Reklama -

Choć były wójt Pcimia zarzekał się, że jako prezes Orlenu nie działał politycznie, to według medialnych doniesień nie będzie miał problemu z zostaniem czynnym politykiem.

Jak donosi Radio Zet, Obajtek ma w najbliższych wyborach wystartować do Parlamentu Europejskiego.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Prezes Orlenu Daniel Obajtek może wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obajtek walczyłby o mandat z Podkarpacia. Takie plany ma „Nowogrodzka”. Obajtek razem z Kuchcińskim byliby liderami podkarpackiej listy PiS i mieliby duże szanse na mandaty” – poinformował na platformie X Mariusz Gierszewski z Radia Zet.

– Uważam, że nie jest to dobra kandydatura. On nie powinien nas reprezentować. Znam go od wielu lat i nie mam o nim dobrego zdania – tymi słowami te doniesienia miał skomentować w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jeden z czołowych polityków PiS-u na Podkarpaciu.

spot_img

Najnowsze