Strona głównaWiadomościPolitykaMinimalna przewaga PiS nad KO. Rewelacyjny wynik Trzeciej Drogi. Konfederacja stabilnie

Minimalna przewaga PiS nad KO. Rewelacyjny wynik Trzeciej Drogi. Konfederacja stabilnie [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z opublikowanego we wtorek przez Wirtualną Polskę sondażu United Surveys. Jednak, jak dodaje WP, przewaga PiS nad KO jest minimalna.

Zgodnie z badaniem United Surveys dla Wirtualnej Polski, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskałoby 28,3 proc. poparcia. Poparcie niemal nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim badaniem z połowy stycznia.

- Reklama -

Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28,2 proc. badanych. Jak pisze Wirtualna Polska, to wzrost o 0,7 pkt proc.

Ostatnie miejsce na podium zajęłaby Trzecia Droga z wynikiem 18,9 proc. Jest to wzrost o 2 pkt proc.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Do Sejmu dostałyby się także Lewica z wynikiem 9,6 proc. (spadek o 0,8 pkt proc.) oraz Konfederacja, na którą chce zagłosować 7,6 proc. ankietowanych (o 0,8 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu).

1 proc. badanych chciałoby zagłosować na inną partię, a 6,4 proc. nie jest jeszcze zdecydowanych, na kogo oddałoby głos.

Badanie przeprowadzone przez United Surveys dla Wirtualnej Polski w dniach 26-28 stycznia metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze