Strona głównaWiadomościPolska„Każdy normalny człowiek uważa, że nadmierne podatki są złe”. Brutalne podsumowanie Lewicy...

„Każdy normalny człowiek uważa, że nadmierne podatki są złe”. Brutalne podsumowanie Lewicy [VIDEO]

-

- Reklama -

Ryszard Petru ubolewa, że nowy rząd, z którym ramię w ramię głosuje, nie zajmuje się spełnianiem obietnic gospodarczych. Zdradził, że przeciwko likwidacji podatku Belki jest Lewica. – Każdy normalny człowiek uważa, że nadmierne podatki są złe – podsumował jakże trafnym twierdzeniem Bogdan Rymanowski.

Petru gościł w Radiu ZET, gdzie wbijał delikatne szpilki rządowi Donalda Tuska. Apelował, by ten wreszcie zaczął realizować przedwyborcze obietnice gospodarcze.

Ludzie już oczekują konkretów albo sygnałów, że coś się wydarzy, chociażby w kwestii składki zdrowotnej, którą obiecaliśmy, że przywrócimy do lub blisko pierwotnej formy, jest też kwestia handlu w niedziele – wymieniał Petru i dodał, że lepiej zajmować się tymi sprawami, niż na przykład ciągle wałkować temat Kamińskiego i Wąsika.

Przejdźmy do realizacji programu gospodarczego w ramach koalicji rządowej – apelował na łamach Radia ZET. – W przypadku np. uwolnienia handlu są różne zdania i powinniśmy jak najszybciej usiąść wspólnie i ustalić formułę, która jest akceptowalna koalicyjnie i zrealizować to – kontynuował.

W dalszej części rozmowy przyznał, że trzeba się wziąć do roboty, bo idą wybory i może być krucho. – Mamy przed sobą wybory i Polacy mogą nas zacząć rozliczać z realizacji obietnic gospodarczych – mówił. Ciekawe, czy na podobne apele zdobyłby się także wtedy, gdyby żadnych wyborów na horyzoncie nie było.

Petru zdradził także, że może być problem z likwidacją podatku Belki, ponieważ sprzeciwia się temu tworząca rząd Lewica. Ciągnięty za język przez Bogdana Rymanowskiego nie chciał jednak zdradzić, jakie argumenty przedstawia Lewica. Dziennikarz całkiem słusznie stwierdził, że „każdy normalny człowiek uważa, że nadmierne podatki są złe”. Najwyraźniej Lewica do „normalnych” się nie zalicza.

Najnowsze