Strona głównaWiadomościŚwiatW Finlandii najważniejsze wybory prezydenckie od lat. I turę wygrał kandydat centroprawicy

W Finlandii najważniejsze wybory prezydenckie od lat. I turę wygrał kandydat centroprawicy

-

- Reklama -

Pierwszą turę wyborów prezydenckich w Finlandii wygrał reprezentant centroprawicy Alexander Stubb z fińskiej Partii Koalicji Narodowej. Bardziej radykalny kandydat fińskich narodowców nie dostał się do drugiej tury.

Stubb w niedzielę 11 lutego zmierzy się z przedstawicielem lewicowej Partii Zielonych – Pekką Haavisto. W pierwszej turze Stubb zdobył 27,2 proc. głosów, a lewicowiec Haavisto – 25,8 proc.

- Reklama -

Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant nacjonalistów Jussi Halla-aho, którego wskazało 19 proc. głosujących Finów.

Obaj kandydaci, którzy 11 lutego zmierzą się w drugiej turze, mają ostre antyrosyjskie poglądy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Obecne wybory prezydenckie w Finlandii są jednymi z najważniejszych w ostatnich latach, bo od nich zależy, kto wprowadzi to państwo do struktur NATO.

Na ten moment wydaje się, że pewniejszy zwycięstwa może być polityk centroprawicowy, ale wszystko rozstrzygnie się przy urnach.

Z uwagi na moment dziejowy, w którym obecnie znajduje się Finlandia, wybory prezydenckie w tym państwie przyciągają uwagę obserwatorów z całej Europy.

Źródło:Reuters
spot_img

Najnowsze