Strona głównaWiadomościŚwiatW 2024 padną kolejne rekordy napływu imigrantów do Europy?

W 2024 padną kolejne rekordy napływu imigrantów do Europy?

-

- Reklama -

Ośrodek badawczy migracji przewiduje wzrost napływu migrantów do Europy w 2024 r. W celu zwalczania nielegalnej imigracji, Międzynarodowe Centrum Rozwoju Polityki Migracyjnej zaleca UE m.in. modyfikację polityki wizowej.

W 2023 r. we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej złożono prawie milion wniosków o azyl. To rekordowy wzrost od czasu kryzysu migracyjnego z lat 2015 i 2016 r. Wielkości migracyjne zbliżają się obecnie do tamtego okresu.

- Reklama -

Jak wynika z raportu Międzynarodowego Centrum Rozwoju Polityki Migracyjnej (ICMPD), wzrost przepływów migracyjnych do Europy prawdopodobnie będzie się utrzymywał także w roku 2024.

Ubiegły rok upłynął pod znakiem licznych kryzysów politycznych i geopolitycznych, które sprzyjały tej rozbudzeniu dynamiki migracji. Wśród przyczyn, ICMPD wymienia m.in. liczne zamachy stanu w państwach Afryce, które doprowadziły do ​​przesiedleń pewnej liczby ludności. W 2023 r. udział obywateli krajów Afryki Subsaharyjskiej na szlakach migracyjnych w obszarze środkowo-śródziemnomorskim wzrósł do 40% (w 2022 r. wynosił jeszcze 5%).

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wzrost migracji to także skutek wojny na Bliskim Wschodzie, ale i na Ukrainie. Już październiku ubiegłego roku kilku europejskich przywódców wyrażało obawy dotyczące możliwych konsekwencji wojny między Izraelem a Hamasem w kwestii wzmożonej imigracji. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreślała nawet potrzebę nawiązania „strategicznego partnerstwa” w tej sprawie z Egiptem, który graniczy z Gazą.

We wnioskach raportu, ICMPD zaleca państwom członkowskim Unii Europejskiej ściślejszą współpracę w celu zarządzania przepływami migracyjnymi, w szczególności postuluje zmianę polityki wizowej w krajach UE, aby ograniczyć nielegalne przyjazdy.

Źródło: Le Figaro

spot_img

Najnowsze