Strona głównaWiadomościŚwiatTE linie zwiększają liczbę połączeń. Do Moskwy, Petersburga i Kazania

TE linie zwiększają liczbę połączeń. Do Moskwy, Petersburga i Kazania

-

- Reklama -

Serbskie linie lotnicze Air Serbia zwiększają liczbę połączeń międzynarodowych między innymi z Belgradu do Moskwy, Petersburga i Kazania. Do stolicy Rosji latać będzie z Serbii 19 samolotów tygodniowo – poinformowała w sobotę telewizja N1.

Należący do skarbu państwa przewoźnik powiększy sieć swoich połączeń międzynarodowych na 15 kierunkach. Zmiany wejdą w życie 31 marca – wynika z danych globalnego systemu dystrybucji (GDS).

- Reklama -

Nowe połączenia planowane są na trasach z Belgradu do Bukaresztu, Paryża, Barcelony, Frankfurtu, Salonik, Moskwy, Palma de Mallorca, Petersburga, Korfu, Mediolanu, Wenecji, Walencji, Madrytu, Kazania i Lizbony.

Najwięcej rejsów będzie zgodnie z nowymi planami między Belgradem a Moskwą, do której latać będzie tygodniowo 19 samolotów. Na drugim miejscu znalazł się Paryż z 18 rejsami w tygodniu.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W marcu 2022 roku, po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Air Serbia ogłosiła, że pod naciskiem Unii Europejskiej zmniejszy liczbę lotów do Moskwy. W następstwie ataku na Ukrainę z lutego 2022 roku do Serbii emigrowało wielu mieszkańców zarówno Rosji, jak i Ukrainy.

Komisja Europejska oszacowała, że od lutego 2022 roku do czerwca 2023 roku do Serbii wjechało 219 153 obywateli Rosji. MSW Serbii stwierdziło natomiast, że liczba ta jest znacznie wyższa i wynosi 370 tys. osób, których wjazd zarejestrowano do kwietnia 2023 r. W tym samym czasie – jak podał serbski resort – z kraju wyjechało 340 tys. obywateli Rosji.

Około 30 tys. Rosjan otrzymało z kolei zezwolenie na pobyt tymczasowy w Serbii.

spot_img

Najnowsze