Strona głównaWiadomościŚwiatAmbasador Izraela: "Prosta linia łączy ideologię nazistowską z ludobójczym dżihadyzmem"

Ambasador Izraela: „Prosta linia łączy ideologię nazistowską z ludobójczym dżihadyzmem”

-

- Reklama -

Prosta linia łączy ideologię nazistowską z ludobójczym dżihadyzmem, obydwa zjawiska terroryzują brutalnością i wykorzystują antysemityzm i ksenofobię, by zniszczyć wolny świat – oświadczył w sobotę ambasador Izraela w Polsce Ja’akow Liwne podczas ceremonii 79. rocznicy oswobodzenia obozu Auschwitz.

„7 października widzieliśmy jak wygląda jeden dzień Holokaustu. Rozstrzeliwano kobiety, mężczyzn, starców, dzieci i niemowlęta, okaleczano i palono żywcem, a ich ciała były bezczeszczone. Porwano ocalałych. Terroryści Hamasu nadal przetrzymują 136 izraelskich zakładników, którzy muszą zostać natychmiast uwolnieni” – powiedział Liwne.

- Reklama -

Ambasador Izraela niemal całe swoje przemówienie pod namiotem ustawionym nad jednym z baraków w byłym Auschwitz II-Birkenau poświęcił atakowi Hamasu na Izrael w październiku 2023 r. W ataku tym zginęło około 1200 osób, w większości izraelskich cywilów.

Liwne wyraził zdumienie tym, że „przeciwko państwu żydowskiemu kierowane są oskarżenia o ludobójstwo, kiedy walczymy o nasze istnienie”, nawiązując do krytykowanej powszechnie operacji militarnej Izraela w Strefie Gazy, która kosztowała życie blisko 26 tys. Palestyńczyków.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Pamiętajcie, jak błędna była polityka 'appeasementu’ wobec nazistowskich Niemiec” – stwierdził izraelski dyplomata. „Dziś takim samym błędem byłoby pozostać obojętnym i nie przeciwstawiać się dżihadystom, którzy mordują Żydów, chrześcijan i innych muzułmanów. Błędem byłoby finansowanie radykałów, którzy nazywają Żydów synami świń i nauczają jedynie zabijania” – dodał.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze