Strona głównaWiadomościPolskaDramatyczne relacje posłów PiS. Mnóstwo policji przed TVP. Użyto siły wobec Mateusza...

Dramatyczne relacje posłów PiS. Mnóstwo policji przed TVP. Użyto siły wobec Mateusza Morawieckiego? [VIDEO]

-

- Reklama -

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy oczywiście w sporze o media reżimowe nie są bezstronni, publikują dramatyczne relacje w mediach społecznościowych. Podobno fizycznie ucierpieć mieli Mateusz Morawiecki czy Jacek Ozdoba.

Sejm we wtorek przyjął projekt uchwały, który oficjalnie nazwano przywróceniem ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz PAP. Na tej podstawie nowa władza od rana próbuje przejąć media reżimowe. Odwołano prezesów TVP, Polskiego Radia, PAP, przerwano nadawanie TVP Info, wyłączono także stronę tvp.info.

Do siedziby TVP weszli przedstawiciele nowych władz, powołanych przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. W wielu przypadkach siłą.

Jednocześnie w budynkach TVP przebywają posłowie PiS-u, którzy pełnią tam, zgodnie z poleceniem Jarosława Kaczyńskiego, dyżury. Bardzo emocjonalne, wręcz dramatyczne nagrania publikuje poseł Mariusz Kałużny.

Przed siedzibą PiS na Woronicza zjawiło się mnóstwo policji. Dotychczasowi pracownicy TVP nie są wpuszczani. Taki los spotkał chociażby Magdalenę Ogórek. Wchodzą jednak posłowie PiS w ramach interwencji poselskiej.

Według relacji Kałużnego wobec posłów Morawieckiego czy Ozdoby użyto siły. „Siła fizyczna wobec Premiera Mateusza Morawieckiego! Czarny dzień dla Polski!” – pisze.

W podobnym tonie relacjonują inni posłowie PiS, m.in. Marcin Horała, Robert Telus czy Jan Kanthak.

Padają podniosłe słowa o upadku demokracji w Polsce. Jednocześnie była marszałek Elżbieta Witek skarży się na działania nowej władzy w kwestii TVP w Brukseli. Jak na dłoni widać, że POPiS zamienili się na pozycjach. Teraz to PiS zarzuca PO koniec demokracji, obwieszcza dyktaturę i skarży w UE, wcześniej to samo PO robiła wobec PiS. Gra na polaryzację elektoratu układa się zgodnie ze scenariuszem.

Najnowsze