Strona głównaWiadomościTVP bez "Wiadomości". Zamiast tego "lanie wody". Program wyemitowany w zaprzyjaźnionych stacjach...

TVP bez „Wiadomości”. Zamiast tego „lanie wody”. Program wyemitowany w zaprzyjaźnionych stacjach [VIDEO]

-

- Reklama -

„Wiadomości” zabrakło na antenie TVP1. Zamiast tego pojawiło się krótkie oświadczenie w stylu: było bardzo źle, a teraz będzie już tylko dobrze. Stara ekipa „Wiadomości” w tym czasie okupowała studio i wyemitowała program, ale… na antenach innych stacji.

Aktualna sytuacja walki o media reżimowe wygląda następująco: nowa władza przejęła kontrolę nad sygnałem, wyłączyła TVP Info, okupuje budynki przy ul. Woronicza.

Stara władza ma natomiast kontrolę nad siedzibą TVP na placu Powstańców Warszawy, gdzie znajduje się m.in. studio „Wiadomości” TVP. I nad przekazem na Twitterze/X, gdzie publikuje co i raz nowe treści.

Nowa władza nie wyemitowała wcześniej na antenie „jedynki” m.in. „Wiadomości” o godz. 12, „Teleexpressu” o godz. 17, a na antenie „dwójki” zabrakło „Panoramy” o godz. 18.

W pewnym momencie jasne stało się, że nie będzie także „Wiadomości” o godz. 19:30. Nowa władza musiała naprędce przygotować coś w zamian. Wiadomo, że twarzą rządowej propagandy, tyle że teraz innej partii, będzie Marek Czyż, który w miejsce propagandowego programu informacyjnego PiS wygłosił krótkie oświadczenie.

Żaden polski obywatel nie ma żadnego obowiązku wsłuchiwać się w propagandę. Ma prawo żądać rzetelnej, uczciwej informacji. Od jutra „Wiadomości” będą prezentowały fotografie świata i dnia, z wszystkim, co przyniesie. Fotografie, a nie obraz, bo to nie jest to samo. Obraz w tych studiach malowano przez osiem lat, wyłącznie starannie dobranymi barwami. To się właśnie kończy – mówił Czyż.

Zamiast propagandowej zupy, chcemy państwu zaproponować czystą wodę. Nie dlatego, że jest szlachetna, ale dlatego, że nie niesie żadnych nachalnych smaków. To się właśnie od teraz zaczyna. Dziś nie będzie „Wiadomości”, ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej. Niezawodnie o 19.30 – dodał.

„Wiadomości” w TV Republika i Telewizji Trwam

Tymczasem dotychczasowi dziennikarze służący PiS-owi okupują siedzibę TVP przy placu Powstańców Warszawy. Stamtąd nadali swoje „Wiadomości”, ale jako że nie mają kontroli nad sygnałem TVP, to program puszczono na antenie „zaprzyjaźnionych” Telewizji Republika i Telewizji Trwam.

Tutaj ich jeszcze nie ma, są na Woronicza, tam, gdzie mieści się zarząd, są inne studia. To całkowicie bezprawne przejęcie – mówił Michał Adamczyk, który wcześniej de facto zrezygnował już z pracy w TVP, zapewniając sobie sowitą odprawę.

Przekonywał, że doszło do „zdeptania porządku prawnego”. – Liczymy na jak najszybsze przywrócenie praworządności. Mamy nadzieję, że już jutro tak się stanie. Tyle na ten moment możemy powiedzieć – dodał.

Miejmy nadzieję, że to jest eksces, który uda się jakoś przezwyciężyć, ale powiem szczerze, że nie jestem przekonany. To jest początek jakiejś strategii. Ta władza obiecywała łamanie prawa – mówił z kolei Bronisław Wildstein. Wystąpili także pozostali żelaźni propagandziści PiS-u.

Najnowsze