Strona głównaWiadomościŚwiatTucker Carlson możliwym kandydatem Donalda Trumpa na wiceprezydenta USA

Tucker Carlson możliwym kandydatem Donalda Trumpa na wiceprezydenta USA

-

- Reklama -

Zwolniony z telewizji Fox News publicysta Tucker Carlson jest jednym z możliwych kandydatów Donalda Trumpa na wiceprezydenta USA – podał portal Axios. Za Carlsonem lobbować ma żona Trumpa, Melania.

Według portalu, powołującego się na otoczenie byłego prezydenta, Trump w prywatnych rozmowach otwarcie mówi o kilku potencjalnych kandydatach na swojego partnera w przyszłorocznych wyborach, wymieniając m.in. prawicowego senatora J.D. Vance’a, byłą rzeczniczkę Białego Domu, a obecnie gubernator Arkansas Sarah Huckabee Sanders, czołową reprezentantkę skrajnego skrzydła partii w Izbie Reprezentantów, Marjorie Taylor Greene oraz byłą kandydatkę na gubernatora Arizony Kari Lake, znaną m.in. z uporczywego powtarzania tez o sfałszowanych wyborach 2020 r.

Ale wśród kandydatów ma być też były publicysta Fox News Tucker Carlson, za którym opowiadać ma się żona Trumpa, Melania. Pytany o to, czy Carlson będzie jego kandydatem na wiceprezydenta podczas listopadowego wywiadu radiowego, Trump odparł, że „bardzo go lubi” i rozważy jego kandydaturę.

Podobnie jak Vance i Taylor Greene, Carlson znany jest z głośno wyrażanych antyukraińskich poglądów, a jego programy często są cytowane z aprobatą przez kremlowskie media. Carlson został zwolniony z Fox News niedługo po tym, gdy stacja zawarła ugodę i przystała na zapłacenie niemal 800 mln dolarów firmie Dominion Voting Systems za rozpowszechnianie fałszywych teorii na temat rzekomych oszustw wyborczych z udziałem maszyn do głosowania tej firmy. Był wówczas prowadzącym najpopularniejszego programu publicystycznego w amerykańskiej kablówce. Obecnie swój program prowadzi na platformie X (d. Twitter) Elona Muska.

Portal cytuje też niedawny wywiad współpracownika Trumpa Kasha Patela, który w ostatnich tygodniach prezydentury został awansowany na szefa sztabu ministra obrony i który miałby zostać szefem CIA lub FBI w przyszłym gabinecie. Patel powiedział w wywiadzie z byłym doradcą Trumpa i innym potencjalnym członkiem administracji Stevem Bannonem, że „znajdzie spiskowców w rządzie i w mediach”.

(PAP)

Najnowsze