Strona głównaWiadomościSkutki procedur „in vitro”? Makabryczne znalezisko na śmietniku

Skutki procedur „in vitro”? Makabryczne znalezisko na śmietniku

-

- Reklama -

We francuskich Landach znaleziono płód i ludzki embrion. To znalezisko odkryto w miejscowym centrum recyklingu. Ktoś wyrzucił je na śmieci.

Odkrycia dokonali w poniedziałek 27 listopada pracownicy centrum recyklingu w Mimizan (Landes). Według źródła bliskiego śledztwu policyjnemu, może chodzić o materiały przechowywane przez lata przez jakieś centrum lub laboratorium medyczne.

Jak wynika z informacji prokuratury w Mont-de-Marsan, słoiki zawierające ludzki płód i zakonserwowane embriony odkryli pracownicy segregujący odpady komunalne. Prokuratura wszczęła śledztwo, które powierzono żandarmerii.

Na tym etapie nie ma jeszcze podejrzanych. Znalezisko skierowano do badań w policyjnym laboratorium, celem ustalenia jego pochodzenia. Nie można wykluczyć, że są to jednak „odpady” jakichś eksperymentów na ludzkich płodach lub badań nad embrionami.

Według dziennika „Sud Ouest” słoiki z zawartością wysłano do analizy, w szczególności w celu ustalenia, czy płód był zdolny do życia, ale także w celu ustalenia wieku płodu i zarodka.

Źródło: Le Figro

Najnowsze