Strona głównaWiadomościW Wielkiej Brytanii zakazują hodowli tej rasy psów

W Wielkiej Brytanii zakazują hodowli tej rasy psów

-

- Reklama -

Po kilku śmiertelnych atakach rząd brytyjski zakazuje hodowli nowej rasy psów, bardzo popularnych American XL Bullies. W Birmingham taki pies uciekł swojemu panu i rzucił się na 11-letnią dziewczynkę. Przechodnie nie byli w stanie nad nim zapanować.

Pies uciekł, a następnie atakował inne osoby. Bilans – kilka osób rannych. Mała Anna Paun trafiła do szpitala. Mówiła o swoim przerażeniu, kiedy pies wskoczył jej na ramię i ugryzł. Zacisnął szczęki i trzymał 11-latkę za ramię.

To nie pierwszy atak psa tej rasy. Wcześniej były też ofiary śmiertelne. W połowie września 52-letni ojciec został zagryziony przez dwa psy, gdy próbował chronić żonę. W sumie od 2020 r. w Wielkiej Brytanii odnotowano około dziesięciu zgonów, w tym dwójki dzieci.

Za każdym razem w grę wchodzi ta sama odmiana psów: amerykański XL Bully. To bardzo popularna nowa rasa. Taki pies może mieć ponad 60 kilogramów. American Bully to utworzona w latach 80. XX wieku rasa psów, która swój rozwój i popularność zawdzięcza związkom z „kulturą” hip-hopową. Typ XL został tak nazwany ze względu na wzrost tej odmiany Bully. Samce mają od 51 do 57 cm wysokości, a samice od 48 do 54 cm wysokości.

Teraz rząd brytyjski podjął decyzję o zakazie ich hodowli. Od początku 2024 r. trzeba będzie je uśpić lub zakładać kaganiec, stale trzymać na smyczy i wysterylizować. Wprowadzone środki spotkały się z krytyką właścicieli, ale też weterynarzy. Rzeczywiście, najczęściej problemem nie jest rasa psa, ale jego wychowanie…

 

Źródło:France Info

Najnowsze