Strona głównaWiadomościPolskaGdańsk. Ukraińcy pobili i uwięzili pracowników z Mołdawii

Gdańsk. Ukraińcy pobili i uwięzili pracowników z Mołdawii

-

- Reklama -

Gdańscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 21 do 41 lat podejrzanych o zmuszanie do określonego zachowania, pobicia oraz pozbawienia wolności obywateli Mołdawii. Sprawcy to obywatele Ukrainy. Jeden z nich był pracodawcą pobitych mężczyzn.

„Policjanci z komisariatu Śródmieście odebrali zgłoszenie, że dwaj obywatele Mołdawii zostali przewiezieni przez kilku mężczyzn samochodem na tereny portowe. Na miejscu mieli zostać pobici, zmuszeni do zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę oraz pozbawieni wolności” – przekazał oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski.

Wyjaśnił, że do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 16 listopada. „Kryminalni pojechali w rejon gdańskich Siedlec, gdzie zatrzymali czterech obywateli Ukrainy w wieku od 21 do 41 lat” – podał.

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli m.in. kij baseballowy oraz samochód, którym przewożono pokrzywdzonych. „Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnie zostali doprowadzeni do prokuratora, który przedstawił im zarzuty” – przekazał funkcjonariusz.

41-latek, jak się okazało, pracodawca zgłaszających, usłyszał zarzuty m.in. pozbawienia wolności pokrzywdzonych, bicia ich w celu zmuszenia do zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę oraz spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu u jednego z nich. 28-latek usłyszał zarzuty zmuszenia do określonego zachowania oraz pozbawienia wolności, a 39- oraz 21-latek usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności pokrzywdzonych.

Wobec podejrzanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu opuszczenia kraju oraz zakazu kontaktowania się między sobą i pokrzywdzonymi.

Za pozbawienie wolności grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat. Taka sama kara grozi za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Za zmuszenie groźbą, przemocą do określonego zachowania grozi kara 3 lat więzienia.

Źródło:PAP

Najnowsze