Strona głównaWiadomościPolskaMazowsze. Dał się namówić na intymny czat video. Kobieta szantażowała go nagraniami

Mazowsze. Dał się namówić na intymny czat video. Kobieta szantażowała go nagraniami

-

- Reklama -

Policjanci z pow. płońskiego (Mazowieckie) przyjęli w ostatnim czasie zgłoszenia związane z wykorzystywaniem intymnych materiałów w celu szantażu. „Zanim wyślesz komuś intymne zdjęcia lub zgodzisz się na wideo czat, zastanów się, czy na pewno chcesz to zrobić” – zaapelowali w sobotę mundurowi.

O tym, że udostępnianie intymnych fotografii lub nagrań, zwłaszcza nieznanym dobrze osobom, wiąże się z dużym ryzykiem, przekonał się 34-latek z pow. płońskiego. „Mężczyzna dał się namówić nowo poznanej w internecie kobiecie na intymny wideo czat. Nie wiedział jednak, że ta wszystko nagrywa” – przekazała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Po zakończonym połączeniu kobieta zaczęła szantażować 34-latka. Żądała pieniędzy w zamian za nieopublikowanie nagrania w sieci. Gdy mężczyzna odmówił, szantażystka rozesłała film z jego nagim wizerunkiem do kilku jego znajomych.

Rzeczniczka policji podkreśliła, że zjawisko sextingu coraz częściej dotyczy również młodzieży. „W ostatnim czasie policjanci przyjęli również zawiadomienie dotyczące podobnej sytuacji, w której osobą pokrzywdzoną był nastolatek. Jego wizerunek rozpowszechniła dziewczyna będąca w podobnym wieku” – powiedziała komisarz.

Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów w formie tekstów, zdjęć lub filmów, staje się coraz popularniejszy.

„Pamiętajmy, że wysyłając obcym osobom nasze prywatne zdjęcia bądź filmy, nigdy nie mamy pewności, w jaki sposób i do jakich celów będą one wykorzystywane” – podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska. Dodała, że należy zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obcymi osobami, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

Źródło:PAP

Najnowsze