Strona głównaWiadomościPolskaBez Kaczyńskiego Zjednoczona Prawica rozleci się jak domek z kart

Bez Kaczyńskiego Zjednoczona Prawica rozleci się jak domek z kart

-

- Reklama -

43,4 proc. badanych jest zdania, że Zjednoczona Prawica nie utrzymałaby jedności, gdyby prezesem PIS przestał być Jarosław Kaczyński, 25 proc. jest przeciwnego zdania – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla rp.pl.

Respondentom zadano pytanie: „Czy Pani/Pana zdaniem Zjednoczona Prawica utrzymałaby jedność, gdyby prezesem PiS przestał być Jarosław Kaczyński?”

- Reklama -

25 proc. Polaków odpowiedziało „tak”, 43,4 proc. odpowiedziało „nie”, a 31,6 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

„Rozpadu ugrupowania po odejściu od władzy Jarosława Kaczyńskiego spodziewa się prawie co druga osoba posiadająca wyższe wykształcenie (49 proc.) i 52 proc. badanych, których dochody przekraczają 5000 zł netto. Częściej niż ogół badanych w jedność obecnego obozu rządzącego po zmianie prezesa wątpią respondenci z największych miast (53 proc.)” – komentuje wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes agencji badawczej SW Research.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

rp.pl przypomniało, że Jarosław Kaczyński stoi na czele PiS od 2003 roku. Wcześniej prezesem partii był jego brat, późniejszy prezydent Rzeczpospolitej, Lech Kaczyński. Pod wodzą Kaczyńskiego PiS wygrał wybory parlamentarne w 2005, 2015 i 2019 roku.

„W wyborach w 2015, 2019 i 2023 roku PiS startował w formule Zjednoczonej Prawicy – czyli de facto koalicji PiS, Solidarnej Polski (w 2023 r. Suwerenna Polska) i Porozumienia (w 2021 roku miejsce Porozumienia zajęły Partia Republikańska oraz stowarzyszenie OdNowa, a z list PiS do Sejmu startowali w 2023 r. również członkowie ruchu Kukiz’15)” – czytamy.

Badanie przeprowadzono przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 31 października – 2 listopada 2023 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze