Strona głównaWiadomościPolskaKto będzie marszałkiem-seniorem? Prezydent ponoć ma już kandydatkę

Kto będzie marszałkiem-seniorem? Prezydent ponoć ma już kandydatkę

-

- Reklama -

Od wyborów minęły ponad dwa tygodnie, a Polacy wciąż nie wiedzą, kto stworzy rząd. Nieznane jest też nazwisko nowego marszałka-seniora, choć pojawiają się przecieki, według których Andrzej Duda ma już kandydatkę na to stanowisko.

Przedziwna sytuacja panuje obecnie w Polsce. Obywatele wiedzą już, że obecny rząd raczej nie będzie miał większości w przyszłym Sejmie, a jednak wciąż nie wiedzą, kto utworzy rząd, bo prezydent wciąż się nie zdecydował.

- Reklama -

Co więcej, nie wiadomo także, jaki program będzie realizować przyszły rząd, bo opozycja nie uzgodniła wciąż umowy koalicyjnej.

Nawet nie wiadomo, kto zostanie marszałkiem-seniorem, choć logika podpowiada, że wystarczy sprawdzić, który z posłów przyszłej kadencji jest najstarszy. Prezydent ma tu jednak dowolność we wskazaniu kandydata i wciąż nie wyjawił, kto nim będzie.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Wirtualna Polska dotarła jednak do przecieków na ten temat. Źródła z otoczenia Andrzeja Dudy twierdzą, że marszałkiem-seniorem może zostać 69-letnia posłanka PiS-u – Bożena Borys-Szopa.

– Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Ale akurat w sprawie kandydatury posłanki nie protestowałaby Nowogrodzka, byłaby dobrze odebrana przez opozycję, a decyzja w tej sprawie byłaby autonomiczną decyzją Andrzeja Dudy. Prezydent pokazałby też, że gra na siebie – mówi Wirtualnej Polsce osoba z otoczenia Pałacu Prezydenckiego.

Dudzie Borys-Szopa ma pasować ze względu na cechy charakteru. – Nie budzi kontrowersji i nie jest konfliktowa. To miła i ciepła osoba – twierdzi źródło portalu.

Czy to jednak właśnie ta polityk zostanie marszałkiem-seniorem? Nie wiadomo. Ta sytuacja powoli robi się uciążliwa. W styczniu na biurku prezydenta powinna wylądować ustawa budżetowa, najważniejszy dokument z punktu widzenia polskiej gospodarki, a tymczasem obecni i przyszli rządzący oraz prezydent zachowują się tak, jakby to nie było nic pilnego.

Źródło:wp.pl
spot_img

Najnowsze