Strona głównaWiadomościPolskaKosiniak-Kamysz obejmie TO stanowisko? Nie ma żadnego doświadczenia

Kosiniak-Kamysz obejmie TO stanowisko? Nie ma żadnego doświadczenia

-

- Reklama -

Onet twierdzi, że Władysław Kosiniak-Kamysz może stanąć na czele Ministerstwa Obrony Narodowej. Trudno to sobie wyobrazić, bo szef PSL-u nie ma żadnego doświadczenia w wojskowości. Jest lekarzem.

W rozmowie z TVN24 Szymon Hołownia potwierdził, że istnieje już draft umowy koalicyjnej.

– Na tym etapie draftu (projektu – red.), który widziałem, ma kilkanaście stron. Mamy protokół rozbieżności, które musimy uzgodnić. To jest kilka punktów –
powiedział na antenie TVN24 Hołownia.

Czytaj więcej: Co znajdzie się w umowie koalicyjnej? Najnowsze przecieki

Po dwóch tygodniach od wyborów polscy obywatele wciąż nie wiedzą, kto utworzy rząd i jacy politycy staną na czele ministerstw. Ba, nie wiadomo nawet, jakie dokładnie ministerstwa powstaną.

Portal Onet dzieli się jednak przeciekami, według których szef ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz, obejmie ministerstwo obrony narodowej. Jednocześnie lider PSL-u miałby zostać wicepremierem.

Oddanie MON-u osobie, która nie ma żadnego doświadczenia z tematyką wojska, może być wyjątkowo lekkomyślne, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna.

Czy nowa koalicja rządząca rzeczywiście zrobi coś takiego? Na ten moment są to jedynie przecieki.

W mediach pojawiają się jednak informacje, że Kosiniak-Kamysz mógłby powtórzyć drogę Ursuli von der Leyen. Obecna szefowa KE została szefową niemieckiego MON-u, choć wcześniej zajmowała się resortem rodziny i była absolwentką studiów medycznych.

Źródło:Onet, TVN24

Najnowsze