Strona głównaWiadomościŚwiatŚmierć Matthew Perry’ego. Obsada „Przyjaciół” zabrała głos

Śmierć Matthew Perry’ego. Obsada „Przyjaciół” zabrała głos

-

- Reklama -

Gwiazdor popularnego serialu „Przyjaciele”, w którym wcielił się w rolę Chandlera Binga, został w sobotę 28 października po południu czasu miejscowego. Matthew Perry został znaleziony martwy w swym domu w Los Angeles. Po jego śmierci obsada serialu wydała oświadczenie.

Ciało Perry’ego odnaleziono w jacuzzi w jego posiadłości w Los Angeles. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci gwiazdora nie przyczyniły się osoby trzecie. Okoliczności zgonu wciąż jednak są badane.

Po śmierci jednego z członków obsady głos zabrali m.in. aktorzy wcielający się w postaci z „Przyjaciół”. Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer i Matt LeBlanc wydali wspólne oświadczenie.

„Jesteśmy zdruzgotani stratą. Byliśmy czymś więcej niż członkami obsady. Byliśmy rodziną” – napisali.

„Jest tak wiele do powiedzenia, ale teraz poświęcimy czas na smutek i przepracowanie tej straty. Z czasem powiemy więcej, kiedy tylko będziemy w stanie” – dodali aktorzy w piśmie przesłanym do BBC.

Przyznali też, że „ich myśli są z rodziną Matthew i wszystkimi na całym świecie, którzy go kochali”.

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry poznali się na planie „Przyjaciół”. Emisja serialu rozpoczęła się w 1994 roku. Produkcja szybko zyskała popularność wśród publiczności na całym świecie.

Aktorzy zaprzyjaźnili się ze sobą na planie i kontynuowali znajomości po zakończeniu nagrań. Ostatni odcinek wyemitowano w 2004 roku.

W chwili śmierci Perry miał 54 lata. Aktor przez lata zmagał się z uzależnieniami. W wieku 49 lat doznał perforacji przewodu pokarmowego. Przez długie tygodnie walczył o życie po pęknięciu okrężnicy, spowodowanym przedawkowaniem opioidów. Przez dwa tygodnie był w śpiączce, a pięć miesięcy spędził w szpitalu.

Od maja 2021 roku Perry miał być „czysty”. Jak mówił, na walkę z nałogami wydał 9 mln dolarów.

Perry urodził się 19 sierpnia 1969 roku w Williamstown w stanie Massachusetts. Wychowywał się w Kanadzie i spędził tam wiele lat swojego dzieciństwa, zanim przeniósł się do Los Angeles.

Źródło:NCzas/gazeta.pl

Najnowsze