Strona głównaWiadomościPolskaDziennikarz TVP rozsyła maile. "Nie zajmowałem się polityką"

Dziennikarz TVP rozsyła maile. „Nie zajmowałem się polityką”

-

- Reklama -

Dziennikarz Telewizji Polskiej Adam Giza rozsyła maile do mediów, których pisze, że pracując w TVP, nie zajmował się polityką.

Adam Giza prowadził w Telewizji Polskiej najczęściej programy poświęcone zdrowiu. Dziennikarz był szczególnie widoczny w czasie pandemii coivd-19, gdy promował szczepienia na covid (w jednym z wywiadów został nazwany „wrogiem publicznym antyszczepionkowców”).

Poza tematyką zdrowia Giza prezentował pogodę w programie TVP 1 „Dzień dobry, Polsko!”, na antenie TVP Info pracował np. w programach „Wstaje dzień” i „O tym się mówi”. W czerwcu br. dołączył z kolei do grona redaktorów prowadzących „Panoramę” w TVP 2 oraz do redakcji „Wiadomości” na antenie TVP 1.

Dziennikarz musi obawiać się zwolnienia grożącego mu z powodu nadejścia nowej władzy, bo – jak informuje portal Wirtualne Media – rozsyła do mediów oświadczenie, w którym zarzeka się, że pracując w Telewizji Polskiej nie zajmował się polityką.

„Realizowałem w »Wiadomościach« wyłącznie materiały medyczne, bez cienia polityki! Wziąłem to stanowisko tylko dlatego, że program ten ma ogromny zasięg! Robiłem wszystko aby 2-2,5 mln ludzi mogło się dowiedzieć jak walczyć z daną chorobą i jak jej unikać. To była misja w czystej postaci! Nigdy nie zajmowałem się polityką – chorują wszyscy od liderów PO po zwolenników PIS. Nie oceniałem także jaki materiał emitowany jest w »Wiadomościach« przed i po moim medycznym” – pisze Giza.

„Wydaje się zatem, że trudno szukać bardziej apolitycznego programu na antenach Telewizji Polskiej w minionych latach. Moja popularność oraz główne zadania na antenie TVP nie mają nic wspólnego z polityką. W żadnym moim programie nigdy nie krytykowaliśmy systemu zdrowia ani nie odnosiliśmy się do polityki. Ba! – zapraszaliśmy lekarzy którzy sympatyzowali z każdą władzą – od lewej do prawej, nigdy nie miało to dla nas znaczenia, czy lekarz chodzi na marsze KODu, czy Marsze Rodziny. Liczyła się tylko jego medyczna pozycja i wiedza” – czytamy dalej.

Na końcu artykułu pada pytanie: „Jaka zatem przyszłość czeka Adama Gizę?”. „Wydaje się, że realizacją misji TVP bez względu na to, kto nią zarządza jest propagowanie wiedzy z zakresu zdrowia i medycyny” – brzmi odpowiedź.

Źródło:Wirtualne Media

Najnowsze