Strona głównaWiadomościŚwiatArmia Izraela okrąża Gazę. "Jesteśmy u bram miasta"

Armia Izraela okrąża Gazę. „Jesteśmy u bram miasta”

-

- Reklama -

Żołnierze Sił Obronnych Izraela (hebrajski akronim – Cahal) są „u bram miasta Gaza” i wypełniają zadanie „ostatecznego skończenia z Hamasem” – oświadczył w środę generał Icik Cohen, dowódca 162 Dywizji Pancernej Cahal, cytowany przez portal Times of Israel.

W rozmowie z dziennikarzami niedaleko granicy ze Strefą Gazy Cohen podkreślił, że to „Hamas wybrał wojnę”, a nie Izrael. Dodał, że pięć dni temu jego dywizja „otrzymała ważne zadanie, aby pójść i ostatecznie skończyć z Hamasem”.

- Reklama -

Od tamtej pory „zniszczyliśmy wiele spośród zdolności Hamasu, atakowaliśmy jego strategiczną infrastrukturę; cała gama jego materiałów wybuchowych, jego podziemnych tuneli i innych instalacji została kompletnie zniszczona” – powiedział Cohen.

Dowódca izraelskiej dywizji pancernej zaznaczył, że wypełnienie zadania zajmie długi czas, ale to „wojna o istnienie Państwa Izrael, i zwyciężymy” – zapowiedział.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W piątek izraelskie wojska rozszerzyły operacje lądowe w Strefie Gazy, ponawiając przy tym zalecenie ewakuacji palestyńskich cywilów z północnej części tego terytorium, w tym z miasta Gaza, na południe strefy. Według izraelskiego wojska bojownicy Hamasu ukrywają się w rozległej sieci tuneli pod gęsto zaludnionymi obszarami mieszkalnymi.

W poniedziałek izraelscy żołnierze zaatakowali miasto Gaza od wschodu i zachodu m.in. przy użyciu czołgów. Przeprowadzono też uderzenia z powietrza, zabijając „dziesiątki terrorystów” Hamasu – relacjonowały media, cytując komunikaty Cahal i świadków.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze