Strona głównaWiadomościPolskaNiedozwolona substancja w suplemencie diety. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla...

Niedozwolona substancja w suplemencie diety. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia

-

- Reklama -

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące wykrycia obecności sildenafilu w partii suplementu diety BOSS Energy Extra. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

W próbce produktu badanego w ramach działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność sildenafilu. Substancja ta nie może występować w żywności, w tym w suplementach diety, ze względu na jej działanie medyczne. Spożycie produktu wiąże się z ryzykiem dla zdrowia.

Chodzi o produkt BOSS Energy Extra, Suplement diety, o numerze partii 0238 i dacie minimalnej trwałości 18.10.2026.

Producentem jest Bio&Pharma, 207 Regent Street, 3rd Floor, Londyn, W1B 3HH. Dystrybutorem natomiast Boss of Toys Sp. z o.o., Rumiana 34, 05-850 Ożarów Mazowiecki.

GIS podał, że dystrybutor zobowiązał się poinformować wszystkich swoich odbiorców o konieczności wycofania produktu z obrotu.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością. Ogłoszenia te – jak podkreśla GIS – nie służą piętnowaniu przedsiębiorców, ale podjęciu natychmiastowych działań: zwrotu produktów do sklepu czy wycofania ich z asortymentu. Dzięki współpracy z firmami branży spożywczej można szybko i skutecznie informować konsumentów o zagrożeniu.

Najnowsze