Strona głównaWiadomościPolska"Gazeta Wyborcza" już nie lubi Grety Thunberg. Działaczka skrytykowała Izrael

„Gazeta Wyborcza” już nie lubi Grety Thunberg. Działaczka skrytykowała Izrael

-

- Reklama -

Po tym, jak Greta Thunberg poparła Palestyńczyków, którzy walczą z Izraelem w Ziemi Świętej, lewicowe i postępowe środowiska zaczęły się od niej odwracać. W Polsce przykładem tego jest reakcja „Gazety Wyborczej”, która zaczęła zastanawiać się, czy ktoś taki jak Greta, może mówić światu, jak ma żyć.

„Tydzień 270. Dziś strajkujemy w ramach solidarności z Palestyną i Gazą. Świat musi zabrać głos i wezwać do natychmiastowego zawieszenia broni, sprawiedliwości i wolności dla Palestyńczyków oraz wszystkich poszkodowanych cywilów” – napisała Thunberg na Twitterze, okraszając swój wpis jednoznacznym w wymowie zdjęciem.

O ile ostatnie strajki Thunberżanki nie poruszyły zbytnio „możnych tego świata”, tak ogłoszenie poparcia dla Palestyńczyków może już „aktywistkę klimatyczną” drogo kosztować.

Czytaj więcej: Greta Thunberg popiera Palestyńczyków. Sommer: „Zaraz kasa przestanie płynąć”

Przewidział to redaktor naczelny Najwyższego Czasu! – Tomasz Sommer, gdy napisał: „Greta popiera Palestyńczyków. Zaraz kasa przestanie płynąć”.

I chyba Sommer miał rację, bo już nawet „Gazeta Wyborcza” zaczęła się zastanawiać, czy „nastolatka z aspergerem, autyzmem, zaburzeniami odżywiania i nerwicami powinna mówić ludzkości, jak żyć?”.

„Greta Thunberg skrytykowała Izrael. Efekt w Gazecie Wyborczej widoczny natychmiast” – skomentował artykuł Konfederacji oficjalny profil Konfederacji na Twitterze.

Najnowsze