Strona głównaWiadomościPolskaJanusz Korwin-Mikke zapowiada podjęcie ważnej decyzji. "Zaznaczam, że nie chodzi o sprawy...

Janusz Korwin-Mikke zapowiada podjęcie ważnej decyzji. „Zaznaczam, że nie chodzi o sprawy towarzyskie”

-

- Reklama -

Janusz Korwin-Mikke w najnowszym wpisie na portalu X (dawny Twitter) zapowiada podjęcie „stosownych decyzji” w związku z sytuacją w partii Nowa Nadzieja, wchodzącej w skład sejmowej Konfederacji.

Przypomnijmy, że w sobotę 28 października odbyła się Rada Krajowa partii Nowa Nadzieja, wchodzącej w skład sejmowej Konfederacji. Wieczorem prezes ugrupowania, Sławomir Mentzen, przekazał, że poinformował Janusza Korwin-Mikkego, iż ten nie będzie kandydował z list Konfederacji w najbliższych wyborach.

„Na dzisiejszej Radzie Krajowej Nowej Nadziei, po całodniowej dyskusji, poinformowałem Janusza Korwin-Mikkego, że nie będzie kandydował z list Konfederacji w kolejnych wyborach” – napisał Mentzen.

Czytaj więcej:

Korwin-Mikke: Z przerażeniem odnotowałem wypowiedzi Wiplera i Mentzena

Teraz Janusz Korwin-Mikke zakomunikował kiedy podejmie decyzję co do swoich dalszych działań.

„Co stało się w sobotę w Nowej Nadziei? Odbyło się zebranie, przemawiał p.Prezes, ja i kilkudziesięciu innych Członków – po czym p. Prezes zadeklarował, że ja nie będę startował z list NN. Co oznacza że jeśli 1) będą jakieś wybory, w których będzie uczestniczyć NN; 2) Kol. Sławomir Mentzen nadal będzie Prezesem; 3) P. Prezes nie zmieni zdania; 4) Zarząd zdecyduje zgodnie ze zdaniem Prezesa – a wszystkie punkty są b. prawdopodobne – to nie mam czego szukać w NN.”

„Cóż: do 14-XI jestem posłem KONFEDERACJI z ramienia NN – i rozglądam się, jaka jest sytuacja w tych partiach. I podejmę stosowne decyzje.
Zaznaczam, że nie chodzi o sprawy towarzyskie. Zaznaczają się podstawowe różnice ideowe”
– napisał Korwin-Mikke.

Najnowsze