Strona głównaWiadomościŚwiatGreta Thunberg popiera Palestyńczyków. Sommer: "Zaraz kasa przestanie płynąć"

Greta Thunberg popiera Palestyńczyków. Sommer: „Zaraz kasa przestanie płynąć”

-

- Reklama -

Szwedzka „aktywistka klimatyczna” Greta Thunberg tym razem postanowiła „wesprzeć” Palestyńczyków. Na ile to było przemyślane – niech każdy odpowie sobie sam. „Zaraz kasa przestanie płynąć” – skomentował ostatnie wystąpienie Szwedki Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” i nczas.info.

„Tydzień 270. Dziś strajkujemy w ramach solidarności z Palestyną i Gazą. Świat musi zabrać głos i wezwać do natychmiastowego zawieszenia broni, sprawiedliwości i wolności dla Palestyńczyków oraz wszystkich poszkodowanych cywilów”. – napisała Thunberg na Twitterze, okraszając swój wpis jednoznacznym w wymowie zdjęciem.

- Reklama -

A strajk trwa…

Thunberg, przypomnijmy, w ramach ratowania świata prowadzi od bardzo dawna nieustający strajk, co nie wszystkim i nie wszędzie się podoba. W ostatni wtorek 17 października na przykład została zatrzymana przez policję w Londynie w czasie protestu przeciw konferencji firm z sektora naftowo-gazowego, która odbywała się w jednym z hoteli w tym mieście.

Protest przed hotelem InterContinental London Park Lane, gdzie we wtorek rozpoczęła się trzydniowa, doroczna konferencja Energy Intelligence Forum, zorganizowała grupa Fossil Free London, ale uczestniczą w nim też aktywiści z innych organizacji, m.in. z Greenpeace.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W proteście brało udział kilkaset osób, które próbowały zablokować wejście do hotelu. Kilkoro aktywistów wspięło się też na dach budynku i rozwinęło gigantyczny baner nawołujący firmy z sektora naftowego do zapłacenia za spowodowane straty klimatyczne.

W konferencji Energy Intelligence Forum uczestniczyli szefowie czołowych światowych firm z sektora naftowo-gazowego, m.in. Shell, Total, Equinor, Saudi Aramco, a także politycy i dyplomaci.

Greta popiera Palestyńczyków

O ile wspomniane działania zapewne nie poruszyły zbytnio „możnych tego świata”, tak ogłoszenie poparcia dla Palestyńczyków może już „aktywistke klimatyczną” drogo kosztować. Wszak – jak się wydaje – wybrała niewłaściwą stronę trwającego właśnie konfliktu.

„Greta popiera Palestyńczyków. Zaraz kasa przestanie płynąć” – ocenił Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” i nczas.info.

Korwin-Mikke deklaruje: Mam siłę na założenie nowej partii

spot_img

Najnowsze