Strona głównaWiadomościWrze w Izraelu. Netanjahu oskarża armię. Rzecznik SOI odpowiada

Wrze w Izraelu. Netanjahu oskarża armię. Rzecznik SOI odpowiada

-

- Reklama -

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że na żadnym etapie nie otrzymał najmniejszych ostrzeżeń o „wojennych intencjach” palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas. W odpowiedzi na te zarzuty rzecznik Sił Obronnych Izraela (IDF) oznajmił, że „Izrael jest obecnie w stanie wojny i to na niej się skupiamy”.

„Wszystkie służby bezpieczeństwa, w tym szef wywiadu wojskowego i szef Szin Bet (służby specjalnej odpowiedzialnej za kontrwywiad i bezpieczeństwo wewnętrzne – PAP), byli zdania, że Hamas został ujarzmiony i chce wypracować porozumienie” – napisał Netanjahu w komentarzu na platformie X (d. Twitterze), który następnie usunął po wielu krytycznych reakcjach.

- Reklama -

Minister bezpieczeństwa narodowego Izraela Itamar Ben Gwir podkreślił na tej samej platformie, że „problemem nie są konkretne ostrzeżenia, ale cała błędna koncepcja bezpieczeństwa”. „Polityka powstrzymywania, wyimaginowane odstraszanie i kupowanie tymczasowego spokoju za wygórowaną cenę stanowią źródło całego problemu” – argumentował prawicowy polityk.

Dodał, że dyskusja ta nie może kontynuowana teraz, podczas wojny, a „czas na rozliczenia jeszcze przyjdzie”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Rzecznik IDF kontradmirał Daniel Hagari odmówił w niedzielę komentarza w tej sprawie, zaznaczając, że „służby prowadzą dochodzenie i przedstawią wszystko opinii publicznej”. „Teraz walczymy i koncentrujemy się na wojnie” – oświadczył.

Netanjahu przyznał ostatecznie w niedzielę, że „był w błędzie”. „Rzeczy, o których mówiłem, nie powinny były zostać powiedziane. Przepraszam” – napisał na platformie X. „Udzielam pełnego wsparcia wszystkim szefom sił bezpieczeństwa, razem zwyciężymy” – zapewnił.

Uderzenie palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas, przeprowadzone 7 października ze Strefy Gazy, skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od 22 dni konfliktu zginęło już około 1,4 tys. obywateli Izraela i 7,7 tys. mieszkańców Strefy Gazy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze