Strona głównaWiadomościIzrael szykuje się do ostrzelania szpitala. Władze okupacyjne wysłały wezwanie do natychmiastowej...

Izrael szykuje się do ostrzelania szpitala. Władze okupacyjne wysłały wezwanie do natychmiastowej ewakuacji

-

- Reklama -

Właśnie otrzymaliśmy od izraelskich władz okupacyjnych wezwanie do natychmiastowej ewakuacji szpitala Al-Kuds w Strefie Gazy, ponieważ zostanie on zbombardowany – poinformowało w niedzielę Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca.

Organizacja dodała, że w niedzielę rano w odległości 50 metrów od obiektu doszło do nalotów, w wyniku których szpital został bardzo poważnie uszkodzony. Placówka medyczna znajduje się w dzielnicy Tel al-Hawa w mieście Gaza.

W Strefie Gazy zamknięto co najmniej 30 szpitali i ośrodków zdrowia, ponieważ skończyły im się zapasy środków medycznych i paliwa – podały władze palestyńskiej eksklawy.

Jak podkreślono, oczekuje się, że w nadchodzących godzinach i dniach więcej szpitali zostanie całkowicie zamkniętych, jeśli do Gazy nie trafią niezbędne dostawy paliwa i lekarstw.

Uderzenie palestyńskiej organizacji terrorystycznej Hamas, przeprowadzone 7 października ze Strefy Gazy, skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od 22 dni konfliktu zginęło już około 1,4 tys. obywateli Izraela i 7,7 tys. mieszkańców Strefy Gazy.

Źródło:PAP

Najnowsze