Strona głównaWiadomościSport„Dziesięciokrotne” zwiększenie środków bezpieczeństwa na czas igrzysk olimpijskich

„Dziesięciokrotne” zwiększenie środków bezpieczeństwa na czas igrzysk olimpijskich

-

- Reklama -

„Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie gotowe także na Igrzyska Olimpijskie 2024” – zapewniał minister Gerald Darmanin, który pogratulował spokojnego przebiegu we Francji Pucharu Świata w rugby (w finale RPA pokonało Nową Zelandię na Stade de France 12:11). W tym przypadku duża impreza odbyła się bez większych incydentów.

Gérald Darmanin podczas pobytu na Stade de France w Seine-Saint-Denis zapewniał, że środki zapewniające bezpieczeństwo olimpiady Paryż 2024 r. i ceremonii otwarcia na Sekwanie w Paryżu będą „dziesięciokrotnie” większe w porównaniu ze środkami zmobilizowanymi na potrzeby Pucharu Świata.

Minister dodał, że podległe mu służby zapewnią „bezpieczeństwo widzom i drużynom”. Olimpiada zostanie rozegrana m.in. w imigranckim departamencie Seine-Saint-Denis w dniach od 26 lipca do 11 sierpnia.

W czasie Pucharu Świata w rugby codziennie porządku na ulicach strzegło 11 000 funkcjonariuszy policji i około 3 000 funkcjonariuszy policji miejskiej. W ciągu dwóch miesięcy ich trwania, przeprowadzono 4880 „operacji przeciwdziałania przestępczości”, czyli ponad 80 dziennie.

Policja zatrzymała 781 osób, a w czasie meczów m.in. „zneutralizowano około dwudziestu podejrzanych dronów”. Pomimo popularności rugby we Francji, trudno te mistrzostwa porównywać z olimpiadą. Kibice w tym sporcie też mniej krewcy, bo w czasie meczów piłki nożnej bywało już na Stade de France przecież różnie…


Źródło:AFP, Le Figaro

Najnowsze