Strona głównaWiadomościŚwiatStolarz skazany na więzienie za odmowę zatrudnienia muzułmanina - imigranta

Stolarz skazany na więzienie za odmowę zatrudnienia muzułmanina – imigranta

-

- Reklama -

Stolarz został skazany na cztery miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 3500 euro za odmowę przyjęcia młodego mężczyzny imieniem Mohammed. Rzecz wydarzyła się we francuskim departamencie Haute-Saône.

W czwartek, 26 października, stolarz był sądzony za „dyskryminację ze względu na religię w związku z ofertą pracy”, usłyszał wyrok. Jak podaje „Le Parisien”, rzemieślnik został skazany na cztery miesiące więzienia i grzywnę w wysokości 3500 euro za odmowę zatrudnienia w 2021 r. w swoim warsztacie młodego muzułmanina.

Do pracowni stolarskiej w Pesmes w Haute-Saône przyjechał nastolatek w ramach programu „opieki nad nieletnimi imigrantami bez rodzin”. Chciał tu dostać się na staż, ale rzemieślnik zaznaczył, że ​​„nie przyjmuje muzułmanów” i zwrócił uwagę na jego imię Mohammed.

„Rozumiem brutalność moich słów, ale nie wiem, jak sobie poradzić z hipokryzją. Mogłem mu powiedzieć, że oddzwonię, itd.” – bronił się przed sądem 53-letni rzemieślnik. Przyznał, że odmówił podpisania umowy o staż CAP w swojej firmie na podstawie prostego faktu, że stażysta jest „muzułmaninem”.

„Muzułmanie są jak naziści i nie chcę z nimi pracować!”, „należą do społeczności, która nie odpowiada moim wartościom” i wolałem to powiedzieć wprost, niż kluczyć, tłumaczył w sądzie szef stolarni.

Został uznany winnym przestępstwa dyskryminacji ze względu na religię. Oprócz kary pozbawienia wolności (w zawieszeniu) i grzywny rzemieślnik ma też zapłacić młodzieńcowi z Afryki Północnej 600 euro tytułem „odszkodowania za szkody moralne”.

Najnowsze