Strona głównaWiadomościŚwiatNie żyje były premier Chin. Zmarł nagle

Nie żyje były premier Chin. Zmarł nagle

-

- Reklama -

Były premier Chin Li Keqiang zmarł w nocy z czwartku na piątek w wieku 68 lat na atak serca – poinformowały w piątek oficjalne chińskie media.

„Towarzysz Li Keqiang, który w ostatnich dniach wypoczywał w Szanghaju, doznał 26 października nagłego ataku serca i po tym jak wszelkie wysiłki reanimowania go zawiodły, zmarł 10 minut po północy 27 października” – przekazała państwowa telewizja CCTV.

- Reklama -

Li Keqiang to były chiński premier i szef gabinetu, który sprawował swój urząd przez 10 lat od 2013 roku za rządów obecnego prezydenta Xi Jinpinga.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Był z wykształcenia ekonomistą i zajmował się głównie gospodarką przez dekadę odgrywając w niej decydującą rolę. W marcu br. przeszedł na emeryturę.

Jak zaznacza Reuter Li Keqiang był w pewnym okresie uważany za czołowego kandydata do objęcia przywództwa Komunistycznej Partii Chin, ale w ostatnich latach był coraz bardziej spychany na margines przez Xi.

Zasłynął refleksją, którą wygłosił w 2020 r., że ponad 600 mln Chińczyków zarabia mniej niż równowartość 140 dolarów miesięcznie, wywołując ogólnokrajową debatę na temat ubóstwa i drastycznych rozpiętości wynagrodzeń w Chinach.

spot_img

Najnowsze