Strona głównaWiadomościPolskaŚwiecko. Nielegalni imigranci ukryci w naczepie tira za podwójną ścianą

Świecko. Nielegalni imigranci ukryci w naczepie tira za podwójną ścianą [VIDEO]

-

- Reklama -

Funkcjonariusze SG ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali 21 migrantów z Bliskiego Wschodu, którzy zmierzali w kierunku granicy ukryci w naczepie litewskiej ciężarówki. Pojazdem kierował 33-letni Białorusin.

Jak przekazał rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG por. SG Paweł Biskupik, migranci znajdowali się w skrytce zamontowanej w przedniej części naczepy. Ukrywali się za specjalnie dobudowaną ścianą (tzw. podwójna ściana). W grupie było 17 Syryjczyków, trzech Irańczyków oraz Irakijczyk. Kierujący pojazdem Białorusin miał uregulowany pobyt na terytorium Litwy.

Po sprawdzeniach okazało, że migranci przebywają w naszym kraju nielegalnie. Wobec wszystkich wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania ich do wyjazdu z Polski. Do czasu wydania tych decyzji, Syryjczyków objęto dozorem SG, natomiast pozostałych cudzoziemców sąd umieścił w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

„33-letni kierowca ciężarówki usłyszał zarzut udzielenia pomocy cudzoziemcom w usiłowaniu nielegalnego przekroczenia polsko-niemieckiej granicy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do trzech lat więzienia. Wobec niego także wszczęto postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu” – powiedział rzecznik.

Do zatrzymania tej grupy nielegalnych migrantów doszło 20 października podczas kontroli drogowej na lubuskim odcinku autostrady A2.

 

Najnowsze