Strona głównaWiadomościSłowacja jest za ZEROWĄ pomocą dla Ukrainy i przeciwko sankcjom wobec Rosji

Słowacja jest za ZEROWĄ pomocą dla Ukrainy i przeciwko sankcjom wobec Rosji

-

- Reklama -

Premier Słowacji Robert Fico poinformował, że na szczycie unijnym w Brukseli poprze zerową pomoc wojskową dla broniącej się przed Rosją Ukrainy. Polityk sprzeciwia się także sankcjom wobec Federacji Rosyjskiej.

Premier Fico twierdzi, że konfliktu ukraińsko-rosyjskiego nie da się rozwiązać w sposób wojskowy, a Słowacja musi zadbać o własne bezpieczeństwo i uzbrojenie.

- Reklama -

Ponadto szef słowackiego rządu stwierdził, że nie poprze nakładania sankcji na Federację Rosyjską, dopóki nie będzie miał pewności, na czym one mają dokładnie polegać i jakie będą ich konsekwencje.

Jednocześnie Fico zadeklarował, że Słowacja w dalszym ciągu będzie udzielała Ukraińcom pomocy humanitarnej.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dodatkowo Fico sprzeciwia się przyjęciu Ukrainy do Unii Europejskiej w tym momencie, choć nie wyklucza, że będzie dla niej miejsce we Wspólnocie w przyszłości. Premier Słowacki jest natomiast całkowicie przeciwny przyjmowaniu Kijowa do struktur NATO.

spot_img

Najnowsze