Strona głównaWiadomościPolskaBory Tucholskie. Nauczyciel z Tucholi miał obcować płciowo z małoletnią

Bory Tucholskie. Nauczyciel z Tucholi miał obcować płciowo z małoletnią

-

- Reklama -

W Tucholi (woj. kujowska-pomorskie) doszło do skandalu. 32-letni nauczyciel Karol D. miał obcować płciowo z małoletnią dziewczyną poniżej 15 roku życia.

Do ogromnego skandalu doszło w stolicy Borów Tucholskich. Na przełomie czerwca i lipca tego roku 32-letni nauczyciel miał pójść do łóżka z małoletnią dziewczyną poniżej 15 roku życia.

Karol D. został oskarżony z artykułu 200 kodeksu karnego:

„Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Policję zawiadomiła osoba trzecia

„Wydarzenia, których dotyczy śledztwo prowadzone pod nadzorem tucholskiej prokuratury, miały mieć miejsce na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Zawiadomienie do policji w tej sprawie złożyła osoba trzecia, jak informują lokalne media, w tym Tygodnik Tucholski, niezwiązana z żadną ze stron. Po ujawnieniu oskarżeń nauczyciel został zawieszony w wykonywaniu obowiązków zawodowych” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez tucholską szkołę.

Władze placówki współpracują obecnie z policją i prokuraturą. „Nasza ścisła współpraca z instytucjami administracji publicznej oraz Radą Rodziców ma na celu wyjaśnienie sprawy i doprowadzenie do poniesienia wszelkich konsekwencji prawnych osoby odpowiedzialnej za zaistniałą sytuację” – czytamy.

Nauczyciel przyznaje się do winy

– Mężczyzna złożył zeznania i przyznał się do zarzucanego czynu – przekazał w lipcu portalowi pomorska.pl prokurator Marcin Przytarski, szef Prokuratury Rejonowej w Tucholi.

Śledztwo w sprawie Karola D. właśnie się zakończyło i do Sądu Rejonowego w Tucholi trafił akt oskarżenie przeciwko mężczyźnie.

Najnowsze