Strona głównaOpinie"To koniec pewnego etapu". Co dalej? Sośnierz o Korwin-Mikkem

„To koniec pewnego etapu”. Co dalej? Sośnierz o Korwin-Mikkem

-

- Reklama -

Wydaje mi się, że to jest koniec pewnego etapu – mówi o Januszu Korwin-Mikkem Dobromir Sośnierz.

Nie milkną echa usunięcia z Rady Liderów Konfederacji oraz zawieszenia w prawach członka partii Korwin-Mikkego. Część środowiska konfederackiego oskarża nestora ruchu wolnościowego o słabszy wynik wyborczy, niż oczekiwano. Sam Korwin-Mikke w wyborach zanotował dopiero trzeci wynik na liście Konfederacji w okręgu podwarszawskim, choć startował jako „jedynka”. Mandatu posła nie obronił.

W rozmowie z portalem goniec.pl sytuację skomentował Dobromir Sośnierz. – Wydaje mi się, że to jest koniec pewnego etapu. Klęska we własnym okręgu pokazuje skalę rozczarowania, gniewu elektoratu – powiedział Sośnierz.

Poseł kończącej się kadencji Sejmu nie jest jednak zwolennikiem środków, jakie podjęto wobec Korwin-Mikkego – Nie jestem entuzjastą tych radykalnych kroków, które zostały podjęte – zaznaczył.

Pan Janusz jest legendą, jest nauczycielem dla wielu pokoleń wolnościowców, libertarian w Polsce, również dla mnie. Fajnie by było, gdyby pan Janusz sam wyciągnął wnioski z tego, co się wydarzyło. I po prostu poszedł na emeryturę – kontynuował.

Według Sośnierza Korwin-Mikke mógłby się skupić na publicystyce. – Te jego felietony, rozmaite pisma były powiewem świeżego powietrza wolnościowego w latach 90. Niestety, jego metody działania przestały się sprawdzać, on nie potrafi ich zmienić. W związku z tym wydaje mi się, że to jest czas, aby pan Janusz zaakceptował to, co mu wyborcy Konfederacji jasno powiedzieli. Trudno o bardziej wyrazisty policzek ze strony wyborców, niż taki wynik – uważa.

Problem w tym, że pan Janusz, zdaje się, nie przyjmuje do wiadomości lekcji, którą mu udzielono. Dobrze by było, gdyby wobec tego, z przykrością lub nie, pan Janusz udał się na zasłużoną emeryturę i zajął popularyzacją myśli wolnościowej w inny sposób – podsumował Sośnierz.

Źródło:goniec.pl

Najnowsze