Strona głównaWiadomościPremier Izraela ostrzega: Nasz kontratak zdewastuje Liban

Premier Izraela ostrzega: Nasz kontratak zdewastuje Liban

-

- Reklama -

Nie wiadomo, czy Hezbollah włączy się w wojnę pomiędzy Izraelem a Hamasem, ale jeśli to zrobi, Izrael odpowie kontratakiem na niewyobrażalną skalę, który zasieje spustoszenie w Libanie – oświadczył w niedzielę premier Izraela Benjamin Netanjahu.

„Nie mogę wam teraz powiedzieć, czy Hezbollah zdecyduje się na pełne włączenie się w tę wojnę” – powiedział Netanjahu, cytowany w oficjalnym zapisie briefingu, jakiego udzielił izraelskim komandosom w pobliżu granicy z Libanem.

- Reklama -

Premier ocenił, że jeśli Hezbollah podejmie taką decyzję, będzie to największy błąd w jego historii. „Okaleczymy go siłą, której nawet nie jest w stanie sobie wyobrazić, a konsekwencje dla niego i państwa libańskiego będą niszczycielskie” – powiedział.

Izraelska armia prowadzi bombardowania Strefy Gazy i szykuje się do operacji lądowej w tym palestyńskim terytorium w odpowiedzi na krwawy atak bojowników Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu na południową część Izraela z 7 października.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Od tamtej pory narastają również napięcia na północnej granicy Izraela, gdzie codziennie dochodzi do wymiany ognia pomiędzy armią tego kraju a bojownikami wspieranej przez Iran organizacji Hezbollah, którzy działają z terytorium Libanu. Według izraelskich mediów w ciągu ostatnich dwóch tygodni w potyczkach tych zginęło co najmniej 14 członków Hezbollahu.

Hezbollah jest wrogi Izraelowi i dysponuje największą niepaństwową armią świata. Od ataku z 7 października pojawiają się obawy, że ewentualny udział Hezbollahu mógłby oznaczać dla Izraela konieczność walki na dwa fronty. Część ekspertów zwracała uwagę, że spodziewana operacja lądowa w Strefie Gazy mogłaby osłabić potencjał obronny izraelskiego wojska na północy.

Źródło:nczas.info/PAP
spot_img

Najnowsze