Strona głównaWiadomościPolskaMarsz Niepodległości 2023. Zaprezentowano oficjalne hasło. "Poprzedni prezes zostawił po sobie niemały...

Marsz Niepodległości 2023. Zaprezentowano oficjalne hasło. „Poprzedni prezes zostawił po sobie niemały dług”

-

- Reklama -

Hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości jest „Jeszcze Polska nie zginęła” – poinformował na konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” Bartosz Malewski. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele stowarzyszenia i lider Konfederacji Krzysztof Bosak.

Chcemy przypomnieć o sprawach ważnych. Za naszą wschodnią granicą mamy wojnę, a mamy wrażenie że politycy o tym fakcie zapomnieli. Musimy pamiętać, by wzbudzać dumę narodową, poczucie przynależności do narodu polskiego. (…) Stąd hasło, pod którym powinien móc się podpisać każdy – powiedział Malewski.

Prezes MN zaznaczył, że zacytowanie fragmentu hymnu narodowego jest wyrazem podkreślenia suwerenności Polski, szczególnie w kontekście relacji z Unią Europejską.

Nie możemy zapominać o tym, że czekają nas spory z Unią Europejską, niezależnie od tego kto będzie sprawował rządy. Szykuje się nam – z dużym prawdopodobieństwem – zmiana traktatów unijnych, które będą wpływały na suwerenność i samodzielność Polski na arenie międzynarodowej – podkreślił.

Gromadzimy się 11 listopada o godzinie 14. Spotykamy się na rondzie Romana Dmowskiego – powiedział lider Konfederacji Krzysztof Bosak. – Pragnę gorąco zachęcić wszystkich polskich patriotów do tego, żeby przyszli na Marsz Niepodległości – dodał.

Malewski poinformował, że 26 września sąd oddalił apelację Roberta Bąkiewicza (byłego prezesa MN), w sprawie sprawowania funkcji prezesa Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”. Przekazał też informację o problemach finansowych organizacji, powstałych na skutek zmian personalnych.

Poprzedni prezes zostawił po sobie niemały dług, z którym w tym momencie się mierzymy, ale stopniowo go spłacamy, również przy pomocy naszych darczyńców – powiedział prezes MN.

Najnowsze