Strona głównaWiadomościŚwiatWdarli się na Kapitol, domagając zawieszenia broni w Gazie. Setki osób aresztowanych...

Wdarli się na Kapitol, domagając zawieszenia broni w Gazie. Setki osób aresztowanych [VIDEO]

-

- Reklama -

Policja na waszyngtońskim Kapitolu aresztowała w środę ok. 300 osób domagających się zawieszenia broni w wojnie między Izraelem i Hamasem w Gazie. Według „Washington Post” żądali oni od Kongresu uchwalenia rezolucji o zawieszeniu broni w obliczu narastającego kryzysu humanitarnego. Część z protestujących wdarła się na Kapitol, co porównywane jest do słynnego już rajdu na siedzibę zwolenników Donalda Trumpa.

Jak informuje “Washington Post” do aresztowań doszło po tym, jak demonstranci, zaniepokojeni sytuacją Palestyńczyków w Gazie, zebrali się przed gmachem Kongresu. Protestujący trzymali transparent z czerwonym napisem “Nasza krew jest tego samego koloru”, powiewali palestyńskimi flagami i nieśli plakaty z napisami “Mój smutek nie jest waszą bronią”.

Dziennik cytuje jednego z uczestników demonstracji Jaya Sapera, który powiedział, że zgromadzili się Żydzi, w tym wielu potomków ocalałych z Holokaustu, aby powstrzymać obecne ludobójstwo.

Gazeta powołując się na Sonię Meyerson-Knox, rzeczniczkę „Jewish Voice for Peace”, krajowej żydowskiej organizacji antysyjonistycznej, twierdzi, że tłum zgromadzony w jednym z budynków Kongresu Cannon House składał się z 400 amerykańskich Żydów, w tym 25 rabinów. Sprzeciwiają się oni izraelskiej okupacji i żądają, aby Kongres przyjął rezolucję o zawieszeniu broni.

„Ostrzegaliśmy protestujących, aby zaprzestali demonstracji, a gdy się nie zastosowali, zaczęliśmy aresztowania” – poinformowała policja Kapitolu.

Ze wstępnych informacji wynika, że aresztowano około 300 osób, w tym trzy osoby pod zarzutem napaści na funkcjonariusza policji.

W tym tygodniu po raz drugi doszło do aresztowania żydowskich demonstrantów żądających zawieszenia broni. W poniedziałek ponad 30 osób zatrzymano podczas protestu, w trakcie którego blokowano wejścia do Białego Domu.

Atak na szpital w Gazie. Setki cywilów zabitych. Izrael wzywa swoich obywateli do opuszczenia Turcji [FOTO/VIDEO]

Źródło:PAP/nczas.info

Najnowsze